Сучасні засоби гігієни ротової порожнини

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_9a

Їх можна умовно розділити на засоби для:

  • індивідуального догляду за порожниною рота в домашніх умовах і
  • засоби, що застосовуються в умовах клініки лікарем-стоматологом.

Загалом, індивідуальна гігієна ротової порожнини – це регулярне видалення зубного нальоту з поверхні зубів і ясен за допомогою засобів гігієни.

Професійна гігієна ротової порожнини проводиться лікарем-стоматологом або гігієністом і включає видалення зубного нальоту і каменю з усіх поверхонь зубів, полірування зубів і пломб, навчання пацієнтів правильному догляду за ротовою порожниною і контроль її гігієнічного стану.

Засоби для індивідуального догляду за порожниною рота включають:

До гігієнічних засобів по догляду за зубами і тканинами ротової порожнини, що використовуються лікарем-стоматологом можна віднести:

  • індикатори для виявлення зубних відкладень,
  • мануальні, ультразвукові і повітряно-абразивні інструменти для видалення зубних відкладень,
  • хімічні засоби для видалення зубних відкладень,
  • циркулярні щітки, полірувальні чашечки, що фіксуються в стоматологічному наконечнику, та інші засоби для полірування поверхні зуба,
  • пасти для видалення зубних відкладень і полірування зубних поверхонь,
  • фторовмісні лаки, гелі і розчини.

Тут наведені лише основні, широко поширені засоби, але думаємо, і перерахованого вистачить, щоб можна було побачити всю різноманітність засобів по догляду за ротової порожниною.

А ви знаєте, що електричний стілець винайшов стоматолог. Неймовірно, але це дійсно так. У ХІХ столітті американець Альберт Саутвік хотів використати стоматологічне крісло з підведеним до нього електричним струмом для знеболення зубів. Але історія розпорядилася по-іншому…

А тепер давайте детальніше розглянемо основні аспекти гігієни ротової порожнини.

Попередня стаття

Що станеться, якщо не чистити зуби

Стоматологи не даремно попереджають про необхідність 2 рази на день користуватися зубною пастою і щіткою, а також обполіскувачами і зубною ... Читати далі

Наступна стаття

Полоскання рота

Полоскання рота є ефективним профілактичним заходом і проводити його слід після кожного прийому їжі. У процесі полоскання відбувається  механічне очищення ... Читати далі