Жувальні гумки без цукру

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_12

Дія жувальної гумки без цукру в порожнині рота наступна:

  1. Підвищує швидкість слиновиділення в порівнянні зі станом спокою (це забезпечує самоочищення порожнини рота, відновлює кислотно-лужний баланс, тобто нейтралізує кислоту, що негативно впливає на зубну емаль).
  2. Сприятливо впливає на властивості слини.
  3. Створює додаткове навантаження на жувальні м’язи і пародонт, що сприяє кращому кровопостачанню тканин пародонта і власне м’язів.
  4. Механічно очищає порожнину рота (незначна очищувальна дія самої гумки).
  5. Освіжає дихання.

До складу сучасних жувальних гумок входять жувальна основа (для зв’язування всіх інгредієнтів), підсолоджувачі – цукор, кукурудзяний сироп або цукорозамінники (сорбіт, ксиліт, аспартам), освіжувачі дихання, смакові добавки, розм’якшувачі (для створення відповідної консистенції під час жування), стабілізатори, емульгатори, барвники, а також активні інгредієнти – фтор, карбамід, натрію бікарбонат, трав’яні екстракти та ін.

Варто детальніше розглянути деякі інгредієнти, що входять до складу жувальної гумки.

Ксиліт у 2 рази солодше за цукор, володіє, як і сорбіт, жовчогінною дією, посилює виділення шлункового соку. Продукти з ксилітом не піддаються мікробіологічному розкладанню, він має приємний смак і створює відчуття холоду (“морозної свіжості”) в роті, стимулює виділення слинними залозами слини – таким чином покращується очищення зубів.

Карбамід – амід карбамінової кислоти (сечовина). Відкритий французьким хіміком І. Руелем у 1773р. Є природним компонентом крові, м’язів, слини, лімфи, молока, інших рідин і тканин людини. Карбамід, проникаючи в зубний наліт, нейтралізує кислоту, що руйнує емаль.

Бікарбонат натрію (харчова сода) має помірну полірувальну властивість, а також здатність нормалізувати кислотно-лужний баланс у ротовій порожнині.

А тепер поговоримо про деяких представників жувальних гумок, що не містять цукру.

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_13

Жувальні гумки “Orbit” без цукру є першим видом жувальних гумок, що отримали визнання Всесвітньої Федерації Стоматологів. Вони знижують вміст кислоти в порожнині рота до безпечного рівня, збільшують виділення слини в 3 рази, містять ксиліт.

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_14

Жувальні гумки типу Dirol (Stimorol) містять 4% ксиліту і 1,5-2% карбаміду. Dirol White, окрім вказаних компонентів, містить натрію бікарбонат, що забезпечує легкий відбілюючий ефект.

От такими корисними виявляються жувальні гумки. Природно, якщо їх у міру споживати. Інакше, жувальна гумка може принести шкоду.

Недоліком застосування жувальної гумки є активна репродукція шлункового соку, що особливо несприятливо діє натщесерце. Процес тривалого жування призводить до безперервної стимуляції слинних залоз, що може викликати їх виснаження і розвиток патологічної сухості слизової оболонки порожнини рота, що призводить до її ураження, появи травм, порушення ротового травлення. Відомі випадки розвитку пухлин слинних залоз при надмірному вживанні жувальної гумки. У дітей, які часто надувають гумки, можливий розвиток патологічного прикусу.

Так виглядає патологічний прикус
Так виглядає відкритий патологічний прикус

Зважаючи на вказані несприятливі наслідки рекомендується в профілактичних цілях жувати гумку не більше 5-10 хвилин 3-4 рази на день відразу після їжі. Проте жувальна гумка аж ніяк не може замінити зубну щітку і зубну нитку.

Жування гумки не рекомендується особам із захворюваннями шлунку. Застосування жувальної гумки обмежується при захворюваннях пародонта, так як у цьому випадку можливе його перевантаження.

Попередня стаття

Полоскання рота

Полоскання рота є ефективним профілактичним заходом і проводити його слід після кожного прийому їжі. У процесі полоскання відбувається  механічне очищення ... Читати далі

Наступна стаття

Жувальні драже та засоби, що стимулюють слиновиділення

Близькими до жувальних гумок за механізмом впливу на порожнину рота являються жувальні драже. Вони є низькокалорійними драже, що не містять ... Читати далі