Зубні порошки

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_22

Основним очищувальним компонентом сучасних порошків є хімічно оброблена крейда (98-99%), до якої додають освіжувачі дихання (м’ятне, анісове, гвоздичне, евкаліптове масла, ментол та інші – 1-2%). Також до складу окремих зубних порошків додають різні добавки – харчову соду, хлорид алюмінію та інші.

Проте безліч недоліків, властивих зубним порошкам, – складність додавання до їх складу лікувально-профілактичних добавок, висока абразивність, що призводить до стирання емалі зубів, легкість забруднення при використанні, слабкий освіжаючий ефект, можливість вдихання маленькими дітьми при чищенні зубів – звели нині випуск зубних порошків до мінімуму. Їх місце по праву зайняли зубні пасти.

А ви знаєте, що ще із стародавніх часів люди страждали на карієс, але масове поширення ця хвороба набула з XVIII століття, коли в Америці були засновані цукрові плантації. На початку XIX століття цукор стали інтенсивно ввозити в Європу, і карієс перетворився на справжню епідемію.

Попередня стаття

Барвники (індикатори) для виявлення зубних відкладень

Застосування різних барвників дозволяє виявляти наявність зубного нальоту і місця його найбільшого скупчення. Ці речовини можуть застосовуватися як для індивідуального ... Читати далі

Наступна стаття

Зубні пасти. Їх види

Зубні пасти мають у порівнянні із зубними порошками безперечні переваги - компактність, пластичність, кращі смакові властивості. Вони більше відповідають гігієнічним ... Читати далі