Зубочистки

Нині зубочистки мають вигляд стержнів, що випускаються з різних матеріалів (дерева, пластмаси, кістки) із загостреним одним чи обома кінцями і за формою вони можуть бути трикутними, плоскими і круглими.

Найчастіше зубочистки мають вигляд круглих паличок загострених з обох кінців.

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_49

Проте слід зазначити, що зубочистка сама не може забезпечити достатню гігієну порожнини рота і не рекомендується до використання дітям через легкість травмування ясен при неправильному чи неакуратному застосуванні. Застосування зубочисток ефективніше, якщо між зубами є проміжки (діастеми – проміжки між центральними різцями і треми – проміжки між рештою зубів).

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_50

Якщо ж зуби розташовані щільно, і міжзубний простір заповнений ясенним сосочком, можливості їх використання обмежені. У цих випадках зубочистку поміщають під кутом приблизно 45° до зуба, при цьому її кінчик повинен знаходитись в ясенній борозенці, а бічна сторона притиснута до поверхні зуба. Потім кінчик зубочистки просувають уздовж коронки зуба, слідуючи від основи борозенки до контактного пункту (місце стикання) зубів, намагаючись не травмувати ясенний сосочок. Цю ж процедуру повторюють на бічній поверхні прилеглого зуба.

Зубочисткою необхідно користуватися дуже акуратно, і в жодному разі не можна в зубах колупати голками, шпильками, скріпками і т.п.. Металеві предмети дряпають зубну емаль, сприяючи проникненню в глибші шари зуба бактеріям.

Також з метою профілактики карієсу стоматологи рекомендують користуватися жувальними гумками. Але нагадуємо, що користуватися жувальною гумкою слід лише після прийому їжі, на протязі нетривалого часу (5-10 хв.).

А ви знаєте, що середньостатистичний житель чистить зуби приблизно 45 секунд замість рекомендованих стоматологами 2-3 хвилин.

Попередня стаття

Флосер проти зубної нитки

Нерідко пацієнти скаржаться стоматологам на регулярну кровоточивість і запалення ясен. Причиною таких проблем доволі часто є неправильна або недостатня гігієна ... Читати далі

Наступна стаття

Професійне чищення зубів

Незважаючи на достатню кількість засобів по догляду за ротовою порожниною, рідко кому з нас вдається повністю видалити залишки їжі. Адже ... Читати далі