Що станеться, якщо не чистити зуби

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_6

Стоматологи не даремно попереджають про необхідність 2 рази на день користуватися зубною пастою і щіткою, а також обполіскувачами і зубною ниткою: нехтуючи чищенням зубів, ми піддаємо власне здоров’я дуже серйозним небезпекам.

Зубний наліт

Вже через пару годин після чищення на поверхні зубів утворюється наліт у вигляді плівки з бактерій і залишків їжі.

Так виглядає зубний наліт ускладнений гінгівітом, причиною появи якого зазвичай і являється
Так виглядає зубний наліт ускладнений гінгівітом, причиною появи якого зазвичай і являється

Кожен прийом їжі вважається додатковим джерелом утворення зубного нальоту. Розвиваючись, він створює умови для розмноження на поверхні зубів бактерій, що здатні викликати карієс.

Неприємний запах з рота

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_7%d0%b0

Проте, на думку лікарів-стоматологів, головною проблемою гігієни ротової порожнини є не карієс. Найпоширеніший симптом патологічних процесів у порожнині рота – це кровоточивість ясен під час чищення зубів. Бактерії, які надзвичайно розмножилися, часто стають причиною запальних процесів тканин ротової порожнини, що у свою чергу викликає неприємний запах з рота. А він може свідчити про також і більш серйозніші проблеми, наприклад, пародонтит.

Зубний камінь

Так виглядає зубний камінь
Так виглядає зубний камінь

Третє місце займає так званий зубний камінь – це отверділий наліт, що утворився на місці зубного нальоту і складається з бактерій, залишків їжі, відмерлих клітин, солей заліза, фосфору і кальцію.

Поганий запах з рота може свідчити і про появу зубного каменю, і тут вже безсилі пасти і щітки – допомогти може тільки професійне чищення зубів у стоматологічній клініці.

Сума всіх попередніх небезпек від нальоту і неприємного запаху до запалення пародонта (тканин, що оточують зуб) може стати причиною появи такого захворювання, як пародонтит. Симптоми захворювання – запалення ясен і кровотечі, патологічна рухомість зубів, неприємний запах з рота, гнійні виділення із зубоясенних кишень (фізіологічний (природний) проміжок між яснами і зубом).

А так виглядає пародонтит
А так виглядає пародонтит

А ви знаєте, що найпоширенішими у світі захворюваннями є різні хвороби пародонта. Близько 70% населення Земної кулі страждає, в тій або іншій мірі, від запалення ясен (гінгівіту) і пародонтита.

Сподіваємось, це вас переконало, що треба стежити за власними зубами. У цьому вам допоможуть:

Сучасні засоби гігієни ротової порожнини

Попередня стаття

Гігієна порожнини рота - запорука вашого здоров'я

Більшість з нас охоплює страх, коли ми бачимо  стоматологічне крісло чи чуємо звук бормашини. То чому б не потурбуватися про ... Читати далі

Наступна стаття

Сучасні засоби гігієни ротової порожнини

Їх можна умовно розділити на засоби для: індивідуального догляду за порожниною рота в домашніх умовах і засоби, що застосовуються в ... Читати далі