Близькими до жувальних гумок за механізмом впливу на порожнину рота являються жувальні драже. Вони є низькокалорійними драже, що не містять цукру. Їх переваги – освіжування дихання і стимуляція слиновиділення. До складу драже зазвичай входять цукорозамінники (ксиліт, сорбіт, аспартам), освіжувачі дихання (м’ятне масло, ментол). Драже Lacalut містить безпечну концентрацію натрію фториду, що позитивно впливає на емаль зубів у процесі жування.
Останнім часом почав розвиватися випуск ще одного класу засобів індивідуальної гігієни ротової порожнини – стимуляторів утворення слини. Вони є рідинами, порошками чи пігулками, які містять зазвичай немедикаментозні агенти, що викликають підвищене виділення слини.
Так, рідина Proxident Mouth Spray (Athena Nordic, Швеція) містить яблучну кислоту, карбамід, фтор, ксиліт; пігулки SDI saliva stimulator містять мінеральні солі, ксиліт і за складом подібні до природної слини. Стимуляція виділення слини сприяє кращому самоочищенню порожнини рота, підтримці оптимального кислотно-лужного балансу слини.
А ви знаєте, що за добу організм людини виробляє від одного до двох з половиною літрів слини – прозорої безбарвної рідині, що виділяється в порожнину рота слинними залозами. Маючи бактерицидну дію, слина очищає порожнину рота і захищає зуби від хвороботворних бактерій.