Зубні нитки (флоси)

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_45a

Як свідчить практика, зубна щітка не завжди дає можливість якісно очистити міжзубні проміжки і бічні поверхні зубів. Для їх очищення застосовують спеціальні засоби гігієни – зубні нитки (флоси), які мають різний діаметр.

У гігієні ротової порожнини зубна нитка грає велику роль, але не всі до кінця розуміють, як важливе її використання.

Кожен людський зуб має п’ять поверхонь і кожна з цих поверхонь потребує регулярного чищення. У разі, якщо ми використовуємо лише зубну щітку, то чистимо тільки три з п’яти зубних поверхонь.

Зубні поверхні
Зубні поверхні

П’ять зубних поверхонь: 1. Губна (або щічна – для кутніх зубів), 2. язична (або піднебінна – для верхніх зубів), 3,4. – дві апроксимальні (бічні), 5. ріжучий край (або жувальна поверхня – для кутніх зубів).

Це відбувається через те, що до двох поверхонь, які залишилися, зубною щіткою добратися практично неможливо, а значить, неможливо повністю видалити з проміжків між зубами фрагменти їжі та зубний наліт, які з часом перетворюються на сприятливе місце для скупчення бактерій. А це може стати основною причиною виникнення зубного каменю і неприємного запаху з рота, і навіть призвести до виникнення карієсу.

Зубна нитка дає можливість дістатися до самих потаємних місць порожнини рота і звідти витягнути залишки їжі.

Використовувати зубну нитку необхідно, щонайменше, 1 раз на добу – це допоможе зберегти здоровими зуби та ясна.

Як правило, зубна нитка застосовується після останнього прийму їжі, перед сном. Це обумовлено тим, що в нічний час особливо швидко розмножуються бактерії.

Зазвичай зубна нитка продається в аптеках. Користуватися нею дуже просто, досить від мотка відірвати нитку завдовжки приблизно 30-40 см, яку слід намотати на перші фаланги вказівних пальців, залишивши для чищення 3-5 см.

Техніка використання зубної нитки
Техніка використання зубної нитки

Далі її вводять у борозенку між зубами, натягують і починають обережно рухати її між зубами.

Для очищення бічних поверхонь зубів слід здійснювати рухи ниткою вперед-назад, обхоплюючи при цьому бічну поверхню зуба повністю.

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_48

Особливо акуратно треба рухати  нитку біля  ясенного сосочка, оскільки його можна легко поранити. Ніколи не слід тягнути флос із силою і смикати його, оскільки можна пошкодити ясна.

Переміщаючись від одного зуба до другого, кожного разу слід застосовувати чисту ділянку зубної нитки.

Очищення зубів ниткою повинне закінчуватися ретельним полосканням порожнини рота.

Якщо спочатку використання зубної нитки ви виявите, що ясна почали кровоточити, не панікуйте, при регулярному використанні це через кілька днів пройде. Тому не варто припиняти користуватися зубними нитками. Адже вони не лише очищають важкодоступні ділянки, але і здійснюють масаж ясен, покращуючи в м’яких тканинах кровообіг.

Для очищення міжзубних проміжків від залишків їжі і для видалення нальоту з апроксимальних (бічних) поверхонь зубів можна скористатися і зубочистками.

Попередня стаття

Як слід чистити зуби

Навіть найефективніша зубна паста й оптимально підібрана зубна щітка виявляться даремними, якщо неправильно чистити зуби. Лікарі-стоматологи рекомендують чистити зуби двічі ... Читати далі

Наступна стаття

Флосер проти зубної нитки

Нерідко пацієнти скаржаться стоматологам на регулярну кровоточивість і запалення ясен. Причиною таких проблем доволі часто є неправильна або недостатня гігієна ... Читати далі