Періодонтит

%d1%82%d0%b5%d1%80-%d0%bf%d1%83%d0%bb%d1%8c%d0%bf%d1%96%d1%82_8

Періодонтит – це запалення тканин, що утримують зуб у кістковій лунці (альвеолі).

За причиною виникнення розрізняють інфекційні і неінфекційні періодонтити.

Інфекційний періодонтит зустрічається най­частіше. У його розвитку головну роль займають мікроорганізми та їх токсини. Через пародонтальну кишеню, кореневий канал або крово- та лімфотоком вони потрапляють у періодонт.

Як правило, інфекція поступає через кореневий канал зуба і є результатом гострого і хронічного пульпітів, а також відмирання пульпи. Проникаючи в тканину періодонту, мікроорганізми та їх токсини, викликають запалення (власне періодонтит).

Неінфекційні періодонтити виникають у результаті таких причин:

  1. Травматичні ушкодження:

а) Гостра, одномоментна травма (удар або забій зуба (частіше фронталь­ного); розколювання горіхів, розгризання кісток; різке, незручне надкушування на зуб);

%d1%82%d0%b5%d1%80-%d0%bf%d1%83%d0%bb%d1%8c%d0%bf%d1%96%d1%82_9

б) хронічна мікротравма (інструментами духового оркестру, курильною трубкою, перекушуванням ниток, натисканням на зуб олівцем, ручкою, висока пломба та ін.).

  1. Дії ліків: внаслідок неправильного застосування сильнодіючих засобів (їх потрапляння в періодонт) під час ендодонтичного лікування.

Основною ознакою періодонтиту є виникнення спочатку слабкого болю, який потім посилюється і з часом набуває пульсуючого характеру. Зуб стає рухливим, виникає таке відчуття, що він ніби “виріс”, через що людина точно визначає хворий зуб. Біль посилюється при надкушуванні, а також від термічних подразників (різка реакція на гаряче).

Больові відчуття, які спочатку точно локалізувалися в ділянці “причинного” зуба, з перебігом хвороби поступово наростають, стають безперервними, часом можуть розповсюджуватися на оточуючі тканини. Поступово припухають ясна, а нерідко і губа з щокою. З’являється неприємний запах з рота, іноді нориці на яснах.

%d1%82%d0%b5%d1%80-%d0%bf%d1%83%d0%bb%d1%8c%d0%bf%d1%96%d1%82_10

При вказаних симптомах необхідно терміново звернутися за допомогою до стоматолога. Використання домашніх засобів: знеболюючі препарати, тепле полоскання і пов’язка може дати лише невелике полегшення. Невчасне звернення до фахівця небезпечне важкими гнійними ускладненнями.

Попередня стаття

Періодонт і його функції

Періодонт — складне анатомічне утворення, що розміщене в щілині між стінкою альвеоли та цементом кореня. Періодонт є сполучною тканиною, що ... Читати далі

Наступна стаття

Хронічний періодонтит

Але  більш небезпечними для людини є хронічні прояви періодонтиту, а все через те, що на відміну від гострого періодонтиту, хронічний ... Читати далі