Перш ніж розпочати розмову про зуби, спочатку поговоримо про їх будову, а також зубощелепну систему, до складу якої вони входять.
Зубощелепна система являє собою сукупність органів, що виконують ряд вкрай важливих для організму людини функцій: харчування, дихання, мови та ін.
Кожен зуб розміщується власно не в тілі щелепи, а в заглибленнях (альвеолах) альвеолярного відростку.
Альвеолярний відросток – частина нижньої чи верхньої щелепи, що відходить від тіла щелепи і оточує зубні корені. Помітного переходу між тілом щелепи та її альвеолярним відростком не існує.
Альвеолярний відросток утворений двома стінками – зовнішньою (щічною чи губною) і внутрішньою (язичною). Зовні стінки утворені так званими кортикальними пластинками, які побудовані з компактної кісткової речовини. Між кортикальними пластинками альвеолярного відростка розташована губчаста кістка, що утворена системою кісткових балочок, які переплітаються. Простори між балочками губчастої кістки заповнені кістковим мозком.
Кортикальна пластинка забезпечує міцність і захист кісткових тканин і слугує місцем прикріплення м’язів.
Простір між двома стінками альвеолярного відростка розділяється в поперечному напрямі кістковими перегородками, внаслідок чого утворюється ряд окремих ямок, або альвеол, в яких розміщуються корені зубів.
Альвеолярний відросток розвивається разом з щелепою і прорізуванням зубів, а після втрати зубів майже повністю розсмоктується – атрофується (зменшується в розмірах), що в подальшому значно ускладнює протезування.

А ви знаєте, що череп людини, в якому розміщується власне зубощелепна система, складається з 23 кісток, окрім трьох пар слухових кісточок, що розміщуються в середньому вусі, а також 32 постійних (20 молочних) зубів.
