Страх як основна причина ускладнень із зубами

scared woman at dentist's office

Усім давно відомо, що краще лікування – це профілактика хвороби, але в нас з дитинства так глибоко вбитий страх перед стоматологами, що ми вважаємо за краще не ходити на профілактичні процедури чи займатися лікуванням зубів.

І навіть, якщо ви чистите зуби кілька разів на день і користуєтеся обполіскувачами і зубними нитками, все одно, вірогідність виникнення карієсу (чи інших хвороб ротової порожнини) дуже велика. Адже тільки в стоматологічній клініці зможуть вчасно знайти проблему і позбавити вас від неї на ранніх стадіях.

З цього можна дійти висновку, що захворювання ротової порожнини часто стають наслідками нашого безвідповідального ставлення до власного здоров’я. Те, що можна було запобігти на ранніх стадіях, розвивається і спричиняє нам безліч бід. І тоді стоматологам вже доводиться лікувати і усувати всі наслідки неправильного догляду за порожниною рота. Звичайно, лікування карієсу і пульпіту, що утворився через нього, для фахівців не є проблемою, і навіть для пацієнта лікувальний процес не викликатиме неприємних відчуттів.

%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b5_3b

Але ірраціональний страх заважає прислухатися багатьом до голосу розуму, тому вони терплять до останнього, сподіваючись, що хворий зуб випаде сам, позбавивши їх тим самим від відвідування стоматолога. Але варто пам’ятати, що на сьогоднішній день у багатьох клініках при лікуванні використовується лише сучасне устаткування, яке дозволяє проводити процедури максимально швидко і безболісно.

Якщо ви все ж дотягнули до того моменту, коли зуб випав самостійно, не поспішайте завчасно радіти. Вам все одно варто відвідати стоматолога, оскільки чинники, які зруйнували ваш зуб, можуть “взятися” за сусідні. Крім того, при втраті зубів порушується баланс зубощелепної системи, що з часом може призвести до досить сумних наслідків. Не варто забувати і про косметику, адже втрата зуба явно не прикрасить вашу посмішку. Хоча погляди на це можуть бути різними…

%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b5_3c

Тобто, як би вам не хотілося відстрочити свій візит до стоматолога, але відвідати його все одно прийдеться, і чим раніше – тим краще.

Тому перестаньте боятися стоматологів та стоматологічного крісла, і при перших ознаках болю в зубах, записуйтесь на прийом у стоматологічну клініку.

%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b5_3d

А ви знаєте, що за ініціативи стоматолога була створена… газова камера. Сталося це в 1923 році в штаті Невада, коли тюремний стоматолог запропонував впускати отруйний газ безпосередньо в камеру смертників, коли ті спали. «Винахідник» вважав, якщо пустити газ під час сну, то смертники помруть не відчувши нічого. Втім, перша спроба виявилася невдалою, що не завадило в майбутньому використовувати в США газову камеру для виконання смертної кари.

А наприкінці пропонуємо вашій увазі коротеньке відео про важливість чемності та поваги до ближнього в повсякденному житті:

Попередня стаття

Для чого потрібна естетична стоматологія

Естетична стоматологія схожа на пластичну хірургію, але тільки для зубів. Вона давно популярна на Заході і стає все більш затребуваною ... Читати далі

Наступна стаття

Ручні медичні інструменти в стоматології

Кожен, хто відвідував кабінет стоматолога, знає, що для роботи лікареві необхідно чимало спеціальних пристосувань - лише в цьому випадку можна ... Читати далі