Використання засобів народної медицини, звичайно, не діє на корінь проблеми, але тимчасово усуває її наслідки. Перш ніж приступати до лікування травами, необхідно скоректувати свій раціон і позбавитися від кислої і солодкої їжі, почавши вживати їжу, що зміцнює емаль зубів.
Після того, як ви нормалізували свій раціон, можна використовувати відвари і настої. Їх застосовують для зміцнення зубів і зниження кровоточивості ясен.
Візьміть 1 ст. ложку кори дуба, заздалегідь її висушіть і подрібніть, а потім залийте склянкою окропу. Отриманий засіб необхідно процідити, а потім використовувати 2 рази на день для полоскання рота після чищення зубів. Кора дуба має протикаріозну дію, уповільнюючи синтез речовин, що сприяють утриманню бактерій на поверхні зубної емалі.
Дуже цілюще впливає на ясна ромашка. Вона пом’якшує і заспокоює запальні процеси, а також володіє знеболювальною і антибактеріальною дією. Залийте 20 г. сушених квіток ромашки 200 мл. окропу, дайте відвару настоятися протягом 30 хв. Отриманий відвар процідіть, і щодня використовуйте його 2 рази на день для полоскання рота.
Змійовик допоможе позбавитися від неприємного запаху з рота, відновити зубну емаль і зміцнити ясна. Заваріть 2 ч. ложки трави, процідіть отриманий відвар, дайте йому настоятися, і полощіть рота. Результат ви побачите після першої ж процедури.
Приблизно такі ж властивості має відвар реп’яха – він зміцнює зубну емаль і усуває неприємний запах з рота. Залийте окропом подрібнену сушену траву реп’яха (5 г. трави на 250 мл. води). Для кращого ефекту можна прокип’ятити траву протягом 5-7 хвилин. Далі необхідно процідити відвар, дати йому настоятися і використовувати для полоскання рота.
Для лікування запальних процесів слизової оболонки ротової порожнини, язика і пародонта в стоматологічній практиці широко використовуються лікарські рослини, які мають в’яжучі і протизапальні властивості.
Хорошу терапевтичну дію при пародонтозі і гінгівіті мають відвари календули, чистотілу, звіробою, деревію, кропиви, подорожнику й інших трав. Ці рослини виявляють знеболювальну дію, прискорюють відновлення слизової оболонки ясен, зменшують виділення гною.
Ромашка, кора дуба, шавлія, евкаліпт і лепеха – природні антисептики. Вони проявляють протигрибкову і противірусну активність, захищають від найпоширеніших збудників стоматиту і гінгівіту.
Листя евкаліпту, окрім протимікробної і антибактеріальної дії, освіжують дихання.
Сік каланхое використовується при хронічному стоматиті і дистрофічно-запальній формі пародонтита та має протизапальну, антисептичну дію.
Для лікування трофічних виразок порожнини рота, що не гояться тривалий час, використовується масло обліпихи.
Але перш, ніж почати використання лікарських рослин для лікування зубів і слизової оболонки порожнини рота, слід звернутися до фахівця і усунути причини, що призводять до стоматологічних захворювань.
А ви знаєте, що вже декількома дослідженнями встановлено, що какао-порошок, який входить до складу шоколаду (якщо звісно він там дійсно є), містить компоненти, що перешкоджають утворенню карієсу.