Професійне чищення зубів

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_50a

Незважаючи на достатню кількість засобів по догляду за ротовою порожниною, рідко кому з нас вдається повністю видалити залишки їжі. Адже в порожнині рота дуже багато щілин, міжзубних просторів та інших важкодоступних місць, які неможливо повністю вичистити за допомогою щетинок зубної щітки. Погіршують справу недостатня гігієна порожнини рота, куріння, а також вживання у великих кількостях міцного чаю і кави.

Через це з часом у важкодоступних місцях утворюється наліт, який складається з бактерій, залишків їжі, відмерлих клітин, солей заліза, фосфору і кальцію. Взаємодіючи із слиною, усе це з часом твердне і міцніє, перетворюючись на зубний камінь, що являє собою серйозну загрозу для здоров’я ясен і зубів.

Крім того негарний жовто-сірий наліт не лише псує зовнішній вигляд зубів, але є прекрасним поживним середовищем для мікробів, які можуть викликати цілий “букет” стоматологічних захворювань.

Це одна з головних причин, чому так важливо кожні півроку відвідувати лікаря-стоматолога. Якщо ми затягуватимемо цей візит, то ризикуємо отримати захворювання ясен і пародонта, коли порушується цілісність зубоясенного прикріплення і утворюються так звані “патологічні кишені”, що викликають хронічну травму й інфікування ясен і, як наслідок, враження тканин пародонта і навіть кістки. Таке, на жаль, досить поширене захворювання називається пародонтитом.

Так виглядає патологічна кишеня
Так виглядає патологічна кишеня
А так виглядає пародонтит
А так виглядає пародонтит

Для запобігання цих проблем необхідно звернутися до лікаря-стоматолога для професійного чищення зубів.

Професійне чищення зубів включає:

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_51

за відсутності зубного каменю – очищення зубів щітками з абразивною пастою для видалення зубного нальоту;

за наявності зубного каменю – його видалення із застосуванням спеціальних розчинів (наносяться на поверхню мінералізованих зубних відкладень на 30-60 сек. – іноді на більш тривалий час – після чого змиваються, і зубний камінь видаляється звичайними методами), ручних і ультразвукових інструментів, і тільки тоді – очищення зубів щітками з абразивною пастою;

за наявності пігментованого нальоту і відсутності зубного каменю – видалення пігментації із застосуванням ультразвукових, повітряно-абразивних інструментів і щіток з абразивною пастою;

в усіх випадках – кінцеве полірування поверхонь зубів полірувальними дрібнозернистими пастами в полірувальних чашках;

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_54

завершальний етап – нанесення спеціального фторовмісного гелю. Цей етап дуже важливий, оскільки він дозволяє оберегти зуби від руйнування і закріпити отриманий результат.

Професійне чищення зубів потрібне всім і проводити його рекомендується 2 рази на рік. Ця процедура абсолютно нешкідлива – вона не руйнує і не пошкоджує зубну емаль, протези і пломби.

Поєднання методів професійного і домашнього чищення зубів є досить ефективним способом профілактики захворювань ясен і розвитку карієсу.

А ви знаєте, що в 1890 році в хірургічній стоматології вперше стали застосовуватися гумові рукавички, що значно поліпшило асептику при проведенні операцій.

Попередня стаття

Зубочистки

Нині зубочистки мають вигляд стержнів, що випускаються з різних матеріалів (дерева, пластмаси, кістки) із загостреним одним чи обома кінцями і ... Читати далі

Наступна стаття

Чому псуються зуби?

Ви можете задатися цілком доречним питанням: чому не дивлячись на такий величезний вибір профілактичних засобів по догляду за зубами, вони ... Читати далі