Флосер проти зубної нитки

Нерідко пацієнти скаржаться стоматологам на регулярну кровоточивість і запалення ясен. Причиною таких проблем доволі часто є неправильна або недостатня гігієна міжзубних проміжків.

Чи багато хто з пацієнтів щоб уникнути подібних проблем готовий чистити зуби ниткою після кожного прийому їжі? Більше того, чи багато хто з них користується нею хоч би раз на день? На жаль, для більшості наших співгромадян чищення зубів ниткою так і не стало такою ж неодмінною процедурою догляду, як чищення зубною щіткою. Поза сумнівом, можна звинувачувати пацієнтів у безвідповідальному ставленні до свого здоров’я, але можна постаратися і зрозуміти причини цього. От лише деякі з них:

  • Неестетичність. Небагато насмілюються почати чистити зуби ниткою в присутності інших людей: на роботі, у кафе, в офісі, у громадському транспорті чи просто на вулиці.
  • Негігієнічність. Для гігієнічного використання нитки необхідно забезпечити чистоту рук, а можливість помити їх є далеко не завжди. Інакше підвищується вірогідність попадання в порожнину рота хвороботворних бактерій.
  • Незручність. Чищення зубів ниткою не найзручніше заняття. Потрібні певні навички для якісного чищення зуба від зубного нальоту з усіх боків.

Виходить, що звичайна людина стає заручником свого ставлення до гігієни ротової порожнини. Але в даному випадку їй можна допомогти, не вимагаючи від неї серйозних змін.

Вирішенням проблеми може стати флосер – зручний одноразовий зубний пристрій, що ідеально замінює нитку. Флосери позбавлені багатьох недоліків, властивих зубним ниткам, адже вони зручні, гігієнічні, естетичні в застосуванні, а також компактні. У США і Європі флосери давно стали продуктом не менш затребуваним, ніж зубна нитка.

Флосер
Флосер

Винахідником цього концепту зубної нитки в 60-х роках ХХ століття стала американська компанія Plackers. Через півстоліття ми можемо знайти на ринку флосери від багатьох виробників, але лідерство в цій галузі досі заслужено належить компанії Plackers. Зараз на ринку представлені різні флосери: для дітей, для зручного чищення задніх зубів, флосери із спеціальними нитками, для людей, які носять брекети, флосери з двома і трьома паралельно натягнутими нитками.

Таким чином, у наш час кожен може знайти флосер на будь-який смак.

Автор: Стефан Хансон

Попередня стаття

Зубні нитки (флоси)

Як свідчить практика, зубна щітка не завжди дає можливість якісно очистити міжзубні проміжки і бічні поверхні зубів. Для їх очищення ... Читати далі

Наступна стаття

Зубочистки

Нині зубочистки мають вигляд стержнів, що випускаються з різних матеріалів (дерева, пластмаси, кістки) із загостреним одним чи обома кінцями і ... Читати далі