Як слід чистити зуби

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_44a

Навіть найефективніша зубна паста й оптимально підібрана зубна щітка виявляться даремними, якщо неправильно чистити зуби. Лікарі-стоматологи рекомендують чистити зуби двічі на день: уранці (після сніданку) і ввечері (перед сном), причому основну увагу треба приділяти чищенню зубів не вранці, а саме ввечері, перед сном. Це абсолютно необхідно для попередження появи карієсу: на зубах після вживання їжі протягом дня залишається наліт, який у нічний час  сприятиме бурхливому розмноженню бактерій, що у свою чергу, може стати причиною розвитку карієсу і запалення ясен.

Чистити зуби слід на протязі не менше двох хвилин, приділяючи по 30 секунд кожній з ділянок: нижній ряд зубів ліворуч і праворуч, верхній ряд зубів ліворуч і праворуч. Правильне чищення зубів не лише допоможе добитися білосніжної посмішки, але і позбавитися ризику виникнення таких серйозних захворювань, як парадонтит або карієс.

Рухи зубної щітки можуть бути скребучими (горизонтальними) і підмітаючими (круговими).

Губні ділянки фронтальних зубів чистять так чином:  спочатку використовують підмітаючі рухи (рис 1.), потім скребучі. На жувальних зубах обох щелеп застосовують спочатку скребучі рухи (рис. 2), потім підмітаючі (рис. 3). Різальні краї і язичні ділянки фронтальних зубів (різці та ікла) очищають скребучими рухами (рис. 4).

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_45

Якщо чистити зуби, не дотримуючись цих рекомендацій, то всілякі відкладення будуть переноситись з одних ділянок зубного ряду на інші і забруднювати міжзубні проміжки. Чистити зуби бажано перед дзеркалом, перевіряючи і контролюючи міру їх очищення.

Попередня стаття

Зубна щітка для захисників екології

Більшість людей чистять зуби двічі на день. Найбільш свідомі намагаються закривати воду під час чищення, щоб не виливати зайву воду, ... Читати далі

Наступна стаття

Зубні нитки (флоси)

Як свідчить практика, зубна щітка не завжди дає можливість якісно очистити міжзубні проміжки і бічні поверхні зубів. Для їх очищення ... Читати далі