Час або якість?

Загальне_8

У будь-якій сфері людської діяльності, у будь-якому технологічному процесі присутнє таке поняття як «людський фактор», тобто факт людської помилки.

Цей сумний факт нашого життя не обійшов і стоматологію. Причин цьому може бути безліч, але одні з найголовніших – це брак часу, що виникає при терміновості роботи, і звичайнісінька людська втома, яка у свою чергу виникає через її значний наплив.

Терміновість і великий об’єм робіт – в українських стоматологічних реаліях це незмінні супутники різдвяних (новорічних) свят, Пасхи та літнього періоду відпусток. Саме напередодні (десь за місяць) цих визначних дат для життя кожного (чи майже кожного) українця, багато наших співвітчизників різко починають турбуватися про стан своїх зубів. Взагалі, деколи складається враження, що в іншій час зуби людей майже не турбують (точніше не хвилюють), а от на Різдво чи на Пасху відсутність певної, деколи значної кількості зубів, різко заважає смакувати усілякі страви, що примушує напередодні цих свят багатьох людей прямувати в бік стоматологічних клінік. Де вони зазвичай очікують отримати якісні стоматологічні послуги в найкоротший термін і за помірну (бажано дуже помірну) платню. Про оплату вже була розмова, а от про терміновість… У стоматології, як і у всьому світі, існує пряма залежність: якість роботи – терміновість, тобто якісне лікування та протезування прямо залежить від часу (і оплати): чим більше часу – тим якіснішим буде кінцевий результат. Звичайно, бувають виключення, які тільки підтверджують загальне правило.

Тому, якщо маєте бажання мати гарні, здорові зуби, по-перше бережіть ті, що маєте (залишились) у роті (це не жарт), по-друге, ретельно вибирайте лікаря, і, головне, не квапте його, вимагаючи якісний результат у максимально короткий термін. Результат точно буде, а от який…

Окремо розмова про людей, які зібралися лікувати (тим більше протезувати) зуби напередодні свого від’їзду на тривалий час за межі країни. Здавалося, поїздка на тривалий час за кордон – це справа, що планується заздалегідь, а якщо так, то можна спланувати час таким чином, щоб завчасно пролікувати (запротезувати) зуби. Коли говориться завчасно, мається на увазі, 3-4 тижні, а не 3-4 дні, адже після проведення лікування (протезування) має пройти певний час (зазвичай 2-3 тижні) для можливих направок. Це звичайне явище (особливо для знімних протезів), тому бажано в цей час бути поблизу лікаря, а не за межами країни, бо тоді у вас з’явиться чудова нагода переконатися в безперечному факті того, що в українській стоматології за надані послуги доволі демократичні ціни.

З усього сказано, ми хотіли, щоб ви зробили наступний висновок: бережіть власні зуби (поки вони є), коли вони ж починають турбувати вас болем або відсутністю – то не чекайте зручного приводу (Різдва, Пасхи, періоду літніх відпусток), а негайно звертайтеся до лікаря-стоматолога. Не забувайте, так вже сталося, але наші зуби не відновлюються, а лише руйнуються 🙁 , і не вчасне звернення до стоматолога значно прискорює цей патологічний процес.

Тому бережіть себе і ваші зуби. 🙂

Загальне_8a

Попередня стаття

Дорогий телефон замість лікування

Стоматолог ділиться спогадами про людей, які вибрали дорогий телефон замість лікування Люди різні. Адекватні, які розташовані до діалогу і прекрасно розуміють куди ... Читати далі

Наступна стаття

Убийте в собі поганого стоматолога

Безглуздих лікарських помилок припускаються погані стоматологи. Які живуть у своєму похмурому і непривітному світі, повному нестерильних інструментів і куплених у ... Читати далі