Знімні зубні протези – ставлення без упередження

%d0%be%d1%80%d1%82%d0%be%d0%bf%d0%b5%d0%b4%d1%96%d1%8f_12

Дуже багато людей, які потребують протезування і відновлення зубного ряду, дуже неприязно ставляться до знімних зубних протезів. “Ви що, пропонуєте мені тримати свої зуби в склянці з водою”, – така поширена думка про ці конструкції. От тільки якось забуваються позитивні сторони: можливість спокійно розмовляти і посміхатися, не демонструючи голі ясна, можливість їсти все, що подобається, а не протерті пюре і кашки, можливість нормально жити, врешті-решт.

Сьогодні існує кілька видів знімних зубних протезів:

1. Найдешевшими вважаються акрилові пластинкові протези.

%d0%be%d1%80%d1%82%d0%be%d0%bf%d0%b5%d0%b4%d1%96%d1%8f_12a

Ці протези являють собою пластмасову пластинку, в якій розміщені зазвичай стандартні штучні пластмасові зуби, що заміщають певний дефект зубного ряду. Ці конструкції мають кілька недоліків. І в першу чергу, це їх відносна крихкість, здатність викликати алергічні реакції слизової оболонки порожнини рота через вплив пластмаси, а також нерівномірний розподіл жувального навантаження, що призводить до тривалого звикання до них пацієнта.

2. Бюгельні зубні протези вважаються прогресивнішими.

%d0%be%d1%80%d1%82%d0%be%d0%bf%d0%b5%d0%b4%d1%96%d1%8f_12%d0%b02

У бюгельних протезах навантаження при жуванні максимально наближене до реального і рівномірно розподіляється на опорних зубах, до яких кріпиться цей протез.

Вони зручні в користуванні, надійно фіксуються в роті за допомогою спеціальних замкових кріплень або дуг-кламерів. Але цей варіант не підходить при значній втраті зубів, тим більше при повній їх відсутності, оскільки для їх закріплення має бути опора. Крім того, бюгельні протези складні у виготовленні, і тому значно дорожчі за акрилові пластинкові протези.

3. Нейлонові або термопластичні протези, які відрізняються більшою пластичністю, естетичністю і витонченістю в порівнянні з іншими знімними протезами.

%d0%be%d1%80%d1%82%d0%be%d0%bf%d0%b5%d0%b4%d1%96%d1%8f_12%d0%b2

Вони можуть бути встановлені як при частковій, так і при повній втраті зубів. Вони зручні і не викликають жодної алергії. При цьому знімні нейлонові протези не мають металевих частин, які помітні при посмішці чи в розмові. За вартістю вони дещо дорожчі за акрилові протези, але значно дешевші за бюгельні.

Необхідність використання знімних протезів може виникнути при:

  • патологічній рухливості зубів;
  • відсутності підряд трьох і більше зубів;
  • відсутності крайніх жувальних зубів (так званий кінцевий дефект);
  • при повній відсутності зубів (знімні протези, які заміщають такий дефект зубного ряду називаються повними, відповідно часткову втрату зубів заміщують часткові знімні протези.)
Повний знімний протез
Повний знімний протез

Основною перевагою знімного протезування є можливість відновити практично будь-який дефект зубного ряду, а також порівняно доступна ціна. Також істотним плюсом таких протезів є їх гігієнічність – їх можна зняти і помити, на відміну від незнімних протезів.

Але сам факт наявності “знімних зубів” для людини є психологічною проблемою, з якою необхідно навчиться справлятися.

Крім того абсолютно всім знімним протезам притаманний низький жувальний ефект (як правило, не перевищує 30%) у порівнянні з природними зубами. Нічого тут не вдієш, адже жувальний ефект беззубих ділянок, а тим більше беззубих щелеп наближається до 0%.

Єдиним способом уникнути знімного протезування являється імплантація зубів, що є досить витратною операцією в порівнянні зі знімним протезуванням.

А ви знаєте, що перший американський президент Джордж Вашингтон, у якого майже не було зубів, дуже уважно стежив за станом зубів своїх 6 коней, щодня наказуючи оглядати і чистити їх.

Попередня стаття

Догляд за незнімними зубними протезами

Чистка зубів флосом (зубною ниткою) Доглядати слід і незнімні зубні протези, найслабкіша ділянка яких - місце ... Читати далі

Наступна стаття

Термопластичні знімні протези

Термопластичні знімні протези (або нейлонові протези) для багатьох людей нове поняття, оскільки всім відомо, що знімні зубні "пластини" обов'язково жорсткі ... Читати далі