Гранулема зуба

Гранулема зуба – це обмежене запалення періодонту, яке є невеликим гнійним мішечком, розташованим у ділянці зубного кореня.

Насправді, це захворювання досить небезпечне, оскільки воно тривалий час протікає без симптомів, що може стати причиною розвитку серйозних ускладнень – флегмони і флюсу.

Симптоми захворювання

Як вже зазначалося, симптоми гранулеми протягом тривалого часу можуть не проявлятися. За зовнішнім виглядом хворий зуб може нічим не відрізнятися від здорових. Як правило, гранулеми дають про себе знати при простуді, переохолодженні, зниженні імунітету.

Найчастіша ознака гранулеми – больовий синдром, який може виникнути як під час прийому твердої їжі, так і від невеликого натиснення на зуб. Окрім болю, у хворого може спостерігатися потемніння самого зуба і набряк ясен.

У деяких випадках відзначається підвищення температури тіла.

Оскільки симптоми гранулеми досить рідко проявляються, у більшості випадків діагностика захворювання відбувається випадково під час лікування каріозної порожнини зуба. Єдиний спосіб діагностики цього захворювання – рентгенограма.

Гранулема зуба сама по собі не “розсмокчеться”, її треба лікувати. Щоб не доводити ситуацію до серйозних ускладнень, необхідно за перших ознак захворювання звернутися до стоматолога. Лікування гранулеми полягає у видаленні інфекції з уражених каналів зубного кореня.

Лікування гранулеми зуба може проводитися 2-ма способами:

  1. Терапевтичне лікування гранулеми кореня зуба проводиться за спеціальними схемами за допомогою медикаментозної терапії.
  2. Хірургічне. До недавнього часу хірургічне лікування зубної гранулеми полягало у видаленні зуба. На даний момент можливе проведення більш гуманних стоматологічних операцій, які полягають у гемісекції зуба або резекції верхівки кореня (на фото).

При вчасному звертанні до лікаря-стоматолога можна уникнути подальших ускладнень цього захворювання.

Профілактика гранулеми зуба досить проста – дотримання правил гігієни ротової порожнини та її своєчасна санація.

Попередня стаття

Хронічний періодонтит

Але  більш небезпечними для людини є хронічні прояви періодонтиту, а все через те, що на відміну від гострого періодонтиту, хронічний ... Читати далі

Наступна стаття

Нориця зуба

Ясенна нориця (свищ) разом з кістою є поширеною формою ускладнень хронічного періодонтиту. Як правило, нориця виникає при гранулюючій формі періодонтиту, ... Читати далі