Стоматологи. І політики теж

Яким має бути стоматолог? Якщо поставити подібне питання пересічному обивателеві, він спочатку може взагалі ввійти в ступор, а потім почати висувати цілу низку чи навіть гору вимог, яким навряд чи відповідатиме жоден стоматолог. Адже, як відомо, ідеальних людей не існує, і стоматологів це стосується теж. Як і політиків. Тому не варто плекати зайвих ілюзій, а краще вибрати особисто для себе головні критерії, яким має відповідати стоматолог. І політики теж.

І недаремно пригадали політику (точніше політиків), адже їх як і стоматологів не дуже полюбляє основна маса населення, проте у випадку потреби звертається до них за допомогою. А причина цієї нелюбові часто криється в завищених вимогах, які висуває до цих двох професійних груп населення. Яких саме? Спробуємо розібратися.

Передусім, люди доволі часто оцінюють як стоматологів, так і політиків за їх людськими якостями, як наприклад: почуття гумору, доброзичливість, порядність, чесність, зацікавленість певною людиною як особою. Суттєве значення для багатьох людей має і зовнішня привабливість. Так, це все чудово, але люди, які звертаються за допомогою до стоматолога, особливо у випадку гострого болю (бо менш гострий біль вони звикли терпіти за допомогою анальгетиків постійно збільшуючи їхню дозу), що вони хочуть передусім отримати: співчуття, щиру посмішку чи все ж таки кваліфіковану допомогу? – Певно, це питання не потребує відповіді.

Звісно, деякі люди можуть зауважити, що чесність, порядність має велике значення, адже непорядний лікар може лікувати цілком здорові зуби лише з метою зняти з пацієнта якомога більше грошей. Що на це можна відповісти? Зазвичай, люди вважають, що на це твердження не можна знайти вагомих аргументів, хоча, насправді, ці аргументи є. І найголовніший аргумент полягає в тому, що професіонал своєї справи ніколи не буде, повторюємо, ніколи не буде обманювати клієнта (у випадку стоматолога – пацієнта) у своїй галузі. Для фахівця, професіонала своєї справи, робота, тим більше його добре ім’я як професіонала куди важливіші за гроші.

І це в жодному випадку не перебільшення. Адже, щоб стати професіоналом у будь-якій галузі, потрібен час, багато зусиль і грошей. І будь-яка осудна людина не нищитиме своє добре ім’я зароблене такою ціною заради сумнівного заробітку. Це буде, як би сказали фінансисти, поганим використанням затрачених інвестицій. Добрий фахівець і без жодного обману зможе заробити достатню кількість грошей, тому навіщо йому вдаватися до якихось афер чи відвертого обману?

Так що, звісно на нашу думку, професіоналізм – це головний критерій, яким мають керуватися люди у виборі стоматолога. І політиків теж. Інші критерії – це добрі, але зовсім не головні додатки. А якщо вас ошукали чи стоматолог, чи політик, чи ще хтось, кому ви довірилися, то, можливо, при їх виборі ви керувалися, м’яко кажучи, не відповідними критеріями?

Попередня стаття

Комерційне протезування

Причиною написання цього допису послужила стаття, уривок з якої пропонуємо вашій увазі: «Останнім часом у медицині з'явилося нове поняття. Ім'я ... Читати далі

Наступна стаття

Проблема непорозуміння

У стоматологічній практиці час від часу виникає проблема непорозуміння між лікарем і пацієнтом. Відбувається це або через не попереднє узгодження ... Читати далі