Рекомендації при зубному болі

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_18

Є безліч різних способів зняти зубний біль – від содового полоскання до масажу, і лише один єдиний спосіб вилікувати його – відвідати лікаря-стоматолога. Краще, звичайно, турбуватися про свої зуби ще до того, як вони почнуть боліти. Але практика показує, що середньостатистичний пацієнт – загнана сильним зубним болем у крісло стоматолога людина.

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_18a

Багато хто з нас переживав неприємні відчуття в ротовій порожнині, які характеризуються як ниючі зубні болі. Їх локалізація може носити розмитий характер або поширюватися на певні ділянки.

Зубний біль може виникнути при різних хворобах: карієсі, періодонтиті, пульпіті. Якщо він з’являється у відповідь на дію хімічних (солодкого і кислого середовища), температурних (у результаті дії гарячої чи холодної їжі) або механічних подразників (приміром, під час чищення зубів) і швидко проходить після їх усунення, то найшвидше – це карієс.

Гострий або ниючий зубний біль, пульсуючий або “смикаючий” біль характерний для періодонтиту, зубний біль при пульпіті надходить приступами, посилюється вночі, стріляє, і віддає в скроню, вухо, око, потилицю.

Як полегшити ниючий зубний біль?

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_19

Якщо ниє зуб, в якому є відкрита порожнина, то найчастіше, вона забита залишками їжі, тому спочатку почистіть зуби і нічого більше не їжте – залишки їжі можуть викликати нове загострення болю.

Також можна приготувати содовий розчин (1 чайна ложка на склянку теплої води) і ретельно прополоскати їм порожнину рота. Можна для знезараження крапнути в нього трохи йоду. Замість содового можна приготувати насичений сольовий розчин, який також допоможе зняти запальний процес.

Якщо біль не вщухає, випийте знеболюючі ліки: ібупрофен (анальгін, аспірин) або будь-яке інші для заспокоєння болю. При зубному болі не можна прикладати до зуба аспірин – можна викликати опік слизової оболонки.

Зубний біль може бути заморожений. Якщо під рукою немає спеціальних препаратів, тимчасовий ефект дасть прикладання кубика льоду до хворого зуба. Можна також прикладати холодний компрес на щоку по 15 хвилин кілька разів на день. Дуже важливо не робити жодних зігріваючих примочок і компресів, оскільки ці процедури можуть ускладнити ситуацію.

Дивно, але від ниючого зубного болю дуже ефективне сало. Якщо сало солоне, його слід відмити від солі, відрізати скибочку і покласти її між хворим зубом і яснами. Потримати в роті 15-20 хвилин – за цей час біль зазвичай вщухає.

Виявляється, що сало ще і знеболювальне...
Виявляється, що сало ще і знеболювальне…

Перерахованими вище засобами можна зменшити чи зняти біль, але вони не усунуть причину його виникнення. Далі ж розвиток подій залежить від причини зубного болю. Якщо у вас карієс, то біль час від часу повертатиметься при вживанні контрастної, кислої, солодкої, солоної їжі. Якщо причина болю – запалена пульпи, то зуб болітиме, як тільки перестануть діяти знеболюючі ліки. Їсте ви, працюєте чи спите, біль увесь час вас супроводжуватиме, та ще і віддаватиме в скроню і вухо. Коли причиною зубного болю є пародонтит, ясна опухають, а зуб розхитується, варто прийняти знеболюючий засіб, і вам здасться, що все минуло, але насправді навколо зуба накопичується гній, відмирають нерви, можуть бути ускладнення. І так до тих пір, поки не звернетеся до стоматолога.

Адже відсутність болю – не ознака одужання. Перший час ліки і народні засоби допомагають, але щоб остаточно позбутися зубного болю, необхідно звертатися до лікаря. Стоматологи знають, як важко переносити такий біль і приймають без черги людей з гострим зубним болем. Після кваліфікованого лікування зубний біль покине вас.

А ви знаєте, що біль, який виникає при лікуванні і видаленні зубів навчилися заглушати до середини ХІХ століття. Раніше якось обходились без анестезії…

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_21

Попередня стаття

Неприємний запах з рота та його усунення

Багато людей один одного сприймають по запаху. Запах може притягати або відштовхувати, причому це відбувається на інстинктивному рівні. Іноді ми ... Читати далі

Наступна стаття

Як усунути зубний біль?

Згідно з опитуваннями, зубний біль входить у перелік одних з найбільш неприємних відчуттів, з якими стикається людина. Він практично завжди ... Читати далі