Неприємний запах з рота та його усунення

Ìîëîäàÿ æåíùèíà ñ øèðîêî ðàñêðûòûìè ãëàçàìè çàêðûëà ðîò ëàäîíüþ

Багато людей один одного сприймають по запаху. Запах може притягати або відштовхувати, причому це відбувається на інстинктивному рівні. Іноді ми навіть не усвідомлюємо, чому та чи інша людина нам неприємна.

Зазвичай неприємний запах з рота, який у стоматології називають галітозом, виникає унаслідок зневаги правилами особистої гігієни – гниючі залишки їжі, і бактерії, що живуть у ротовій порожнині, які їх  поглинають, сприяють його появі.

Крім того, серед причин, що викликають виникнення неприємного запаху в порожнині рота, можуть бути наступні:

 • Стоматологічні захворювання (карієс зубів і його ускладнення, захворювання слизової оболонки порожнини рота, захворювання пародонта);
 • Неякісно встановлені зубні протези чи пломби;
 • Часто неприємний запах з рота супроводжує різні захворювання верхніх дихальних шляхів: гайморит, риніт, отит, тонзиліт;

Крім того:

 • Лук, часник та інші продукти, що містять ефірні олії, також викликають неприємний запах з рота, але не більше 72 годин після їх вживання.
 • Кофеїн у великих дозах, будучи кислим за своєю природою, може збільшити ризик появи неприємного запаху з рота.
 • Недостатнє споживання води.
 • Гнійні пробки в мигдалинах.

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_16

Окрім стоматологічних проблем, дієти, захворювань носових пазух, горла, бронхітів та інших інфекцій верхніх дихальних шляхів, неприємний запах з рота можуть викликати хронічні інфекції легенів, а також:

 1. Цукровий діабет.
 2. Захворювання нирок і печінки.
 3. Різні шлунково-кишкові захворювання.
 4. Деякі види раку.
 5. Анемія.
 6. Зловживання алкоголем.
 7. Паління.

Отже для усунення неприємного запаху з рота, важливо узнати причини, що викликали його. Якщо ж наявність інфекцій і захворювань виключається, то необхідно серйозно зайнятися гігієною ротової порожнини.

Методи боротьби з поганим запахом

– Ніщо не замінить систематичне чищення зубів – чистіть зуби після прийоми їжі і використовуйте зубну нитку для очищення міжзубних проміжків. Окрім чищення зубів, для усунення неприємного запаху з рота також важливе чищення язика.

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_17

– Застосовуйте антибактеріальні засоби для полоскання рота.

– Часто пийте зелений чай, який очищає порожнину рота завдяки своїй сильній антибактеріальній дії.

– Пийте чай з анісу, жуйте кріп, гвоздику, лавровий лист і петрушку. Ці рослини мають сильні бактерицидні властивості і усувають неприємний запах з рота.

– Фахівці рекомендують пити більше води, щоб організм очищався від токсинів і шлаків, а також дотримуватися здорового способу життя.

Якщо ви дотримуватиметеся перерахованих порад, неприємний запах з рота відступить від вас.

А ви знаєте, що в Мексиці замість зубної феї (міфічна істота, що збирає молочні зуби, які випали) “працює” зубна миша.

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_17%d0%b0

Попередня стаття

Паління призводить до випадання зубів

Паління негативно позначається не лише на здоров'ї організму в цілому, стані серцево-судинної і дихальної систем, але і на зубах. Медичні ... Читати далі

Наступна стаття

Рекомендації при зубному болі

Є безліч різних способів зняти зубний біль - від содового полоскання до масажу, і лише один єдиний спосіб вилікувати його ... Читати далі