Як усунути зубний біль?

Згідно з опитуваннями, зубний біль входить у перелік одних з найбільш неприємних відчуттів, з якими стикається людина. Він практично завжди виникає несподівано, позбавляючи людину можливості займатися своїми повсякденними справами. При появі гострого зубного болю треба якнайшвидше відвідати стоматолога, адже неприємні відчуття – ніщо інше, як симптом захворювання, яке перейшло в гостру стадію. Як правило, людина з гострим зубним болем приймається стоматологами поза чергою.

Але існують ситуації, коли вмить відвідати стоматолога не виходить і тому пропонуємо методи, які допоможуть заглушити біль на певний час. Їх можна застосовувати як у комплексі, так і окремо. Але не варто забувати, що це лише тимчасові способи, які глушать симптоми, але не усувають причину болю.

1 спосіб: очищення ротової порожнини від часток їжі

Буває, що зубний біль виникає несподівано під час прийому їжі. Якщо це так, треба припинити вживання їжі і почистити зуби, у крайньому випадку – прополоскати рот теплою водою. Надлишки їжі можуть «тиснути» на хворий зуб і тим самим посилювати його болісні відчуття. Як правило, такий біль виникає при карієсі або пульпіті.

2 спосіб: прийом знеболюючих засобів

 • серед найбільш безпечних і ефективних знеболюючих засобів – Ібуфен, Кетанов, Кеторол, Найз. Але слід пам’ятати, що їх не можна вживати перед безпосереднім відвідуванням стоматолога – ви не зможете точно описати симптоми, оскільки вони пропадуть і лікареві буде складно діагностувати захворювання. Крім того, прийом знеболюючих позначається на якості анестезії – вона може подіяти мало або не мати позитивного ефекту взагалі
 • анальгін: застосовувати тільки всередину! Його не можна прикладати до зуба щоб уникнути опіку ясен
 • компрес з валокордину: марлеву або ватну кульку змочити в ліках і акуратно прикласти до зуба
 • валідол: розкришити його на долоні до кашоподібного стану і накласти на ясна біля зуба, що турбує.

3 спосіб: полоскання

Полоскання і настої є хорошим варіантом для зняття зубного болю в домашній обстановці, вони відносяться до народних засобів і підійдуть тим, хто вважає за краще не вживати медикаменти.

 • розчин соди і йоду: на склянку теплої води – чайна ложка соди і 2-3 краплі води. Полоскати кілька разів на день – допомагає не лише від зубного болю, але і різних запальних процесів у ротовій порожнині
 • настій з трави шавлії: на 250 грам гарячої води 2 чайних ложки трав’яного листя, настоювати 3-4 години, потім процідити. Рекомендується або полоскати рот таким відваром, або приймати ванни – тримати в роті близько 40 секунд, як можна частіше упродовж 30 хвилин. Важливо застосовувати відвар теплим – гарячий або холодний або не подіє, або тільки загострить ситуацію, оскільки зуб почне реагувати на різкі зміни температури.

4 спосіб: компреси

 • прикладати шматочок льоду до щоки біля хворого зуба: допоможе знизити больові відчуття
 • свиняче сало: заздалегідь знявши зі сала шкірку, потримати невеликий шматочок між яснами і щокою до зникнення болю
 • кухонна сіль: рецепт наших бабусь, які часто втихомирювали хворі зуби найдоступнішим способом. Сіль необхідно розігріти на сковороді і загорнути в марлю або носову хустку. Компрес потримати із зовнішнього боку щоки по сусідству з зубом, що турбує.

5 спосіб: масаж

 • на вухах зосереджена найбільша кількість активних точок, що регулюють різні процеси організму. Мочку і край того вуха, яке розташоване на боці хворого зуба, треба масажувати близько 5 хвилин до тих пір, поки біль не вщухне
 • на руках також розташовуються точки, масаж яких знизить гостроту зубного болю. Слід акуратно натискати на улоговинку між великим і вказівним пальцями протилежної руки від хворого зуба, або масажувати її шматочком льоду для активнішої стимуляції.

6 спосіб: емоційне відвернення

Не даремно учені вважають, що наші емоції здатні управляти процесами в організмі. Іноді зубний біль можна зняти… просто переставши думати про нього! Яким би важким це не здавалося, можна спробувати відволіктися, поплакавши або посміявшись (скажімо, над хорошою комедією). Улюблена справа, яка захоплює вас з головою, також може допомогти не думати про зубний біль до того моменту, як у вас з’явиться можливість звернутися до стоматолога.

Попередня стаття

Рекомендації при зубному болі

Є безліч різних способів зняти зубний біль - від содового полоскання до масажу, і лише один єдиний спосіб вилікувати його ... Читати далі

Наступна стаття

Що таке карієс і як з ним боротися

У перекладі з латинської слово "карієс" означає "гниття". Карієс - це захворювання, яке досить поширене в стоматологічній практиці. Воно полягає ... Читати далі