Чорні плями на зубах

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_10

Білосніжна посмішка – мрія багатьох людей. Але, на жаль, дуже мало кому з нас вдається зберегти зуби здоровими і білосніжними. У багатьох людей з різних причин зуби забарвлюються в чорний колір. Чорні плями на зубах – це проблема, з якою стикається майже кожна людина. Отже, які причини чорних зубів, і як позбутися чорних плям на зубах?

Фарбування зубів може бути внутрішнім і зовнішнім.

Внутрішні причини виникнення чорних плям на зубах:

Карієс зубів

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_10a

Руйнування зубів призводить до ушкодження емалі і загальної структури зубів, і є одним з перших симптомів утворення порожнин чорного кольору на поверхні зуба.

Флюороз

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_11

Плями на зубах можуть з’явитися через питну воду, що має дуже високий вміст фтору.

Побічні ефекти антибіотиків і ліків

"Тетрациклінові" зуби
“Тетрациклінові” зуби

Одними з таких ліків, після застосування яких з’являються чорні плями, є тетрациклін, а також препарати, що містять хлоргекседін.

Спадкові аномалії

Існують певні спадкові аномалії, коли із самого народження, через неправильно сформовані емаль і дентин, структура зуба ослаблена. Хоча такі випадки відносно рідкісні, вони дуже важко піддаються лікуванню.

Зовнішні причини фарбування зубів

У разі зовнішнього забарвлення зубів чорні плями з’являються через зовнішні чинники, тому вони відносно легше піддаються лікуванню.

Погана гігієна порожнини рота

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_13

Однією з найпоширеніших причин появи чорних зубів є погана гігієна порожнини рота. Коли ми не дотримуємося гігієни порожнини рота, на наших зубах накопичується наліт. Від вживання кави і різних напоїв, ці відкладення поступово темніють.

Кофеїн і пов’язані з ним харчові продукти (кава, шоколад), а також продукти з високим вмістом барвників: чай, чорниця та ін. призводять до утворення плям на зубах.

Шкідливі звички

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_14

Є багато шкідливих звичок, які призводять до почорніння зубів. Однією з найпоширеніших є паління. Навіть жувальний тютюн забарвлює зуби в коричневий або чорний колір. Окрім зміни кольору зубів, паління і жування тютюну є причиною раку слизової ротової порожнини.

Прийом деяких лікарських препаратів, а також надмірне споживання препаратів заліза, які часто призначають хворим на анемію, призводить до почорніння зубів.

Плями на зубах можуть з’явитися в людей певних професій, які контактують із залізом, сріблом і марганцем.

Вікові причини. З віком колір зубів неминуче змінюється, оскільки забарвлюючий ефект напоїв, продуктів харчування, тютюнових виробів посилюється. Цьому сприяють дефекти емалі і мікротріщини, що множаться з віком.

У будь-якому випадку, при появі чорних плям, для визначення їх походження і наступного лікування, необхідно звернутися до лікаря-стоматолога.

А ви знаєте, що найнебезпечніший спорт для зубів – це хокей. 68 відсотків професійних хокеїстів втратили на полі хоч би по одному зубу.

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_14%d0%b0

Попередня стаття

Ерозія твердих тканин зуба

Лікарі-стоматологи на прийомі стали частіше стикатися з такими некаріозними ураженнями зубів, як ерозія твердих тканин. Це пов'язано з тим, що ... Читати далі

Наступна стаття

Паління призводить до випадання зубів

Паління негативно позначається не лише на здоров'ї організму в цілому, стані серцево-судинної і дихальної систем, але і на зубах. Медичні ... Читати далі