Відбиткова ложка з сегментами, що видаляються

Це перша пластикова відбиткова ложка, в якій можна легко видалити сегмент, не прибігаючи до допомоги стоматологічної бормашини.

У практиці стоматолога-ортопеда завжди виникає питання: як зробити отвір у відбитковій ложці для відбиткового трансферу зубного імплантату? Найчастіше, лікар бере прямий наконечник з фрезою і в пластиковій ложці в потрібному місці свердлить отвір. Ця маніпуляція супроводжується досить мерзенним звуком, і сміттям у вигляді тирси на підлозі і руках лікаря. І на додаток до всього, я часто бачу перелякані очі пацієнта, що спостерігає це дійство. Тобто, до його, і так, некомфортного перебування в стоматологічному кріслі додається додаткове переживання.

В один з днів моєї практики мені це остаточно набридло, і я почав розробляти відбиткову ложку, в якій не доведеться свердлити “дірки”. Слід сказати, що на ринку стоматологічного устаткування були дуже дорогі металеві німецькі ложки. Але їх ціна і перспектива загубитися десь у лабіринтах зуботехнічних лабораторій вбивала всяке бажання ними користуватися.

Отже, у 2018 році почалася розробка.

У 2019 році, через безліч випробувань і варіантів виконання, з’явилася ця відбиткова ложка. Я дав їй нескромну назву Joker (зареєстрований товарний знак). Сенс назви від гральної карти: це краще, що ви можете тримати в руці.

Використовуючи її в роботі, дійсно відчуваєш комфорт і задоволення. Полістирол, з якого виготовлена відбиткова ложка, абсолютно нешкідливий для людини. Форма ложки повторює анатомічні криві Шпеє. Поки представлений лише один розмір – середній №2. Колір рубіновий прозорий.

Будова відбиткової ложки і метод використання

Ложка прозора для визначення крізь неї позиції трансферів при примірці в порожнині рота пацієнта. Дно ложки розділене на 14 сегментів. Кожен сегмент кріпиться до тіла ложки з одного боку стоншеним ребром, з іншого двома тонкими перемичками.

Вставляючи тонкий інструмент, наприклад стоматологічну дистальну гладилку, в отвір між перемичками, можна легко виламати потрібний сегмент за декілька секунд.

Для полегшення запам’ятовування потрібного сегменту після примірки в порожнині рота, на сегментах є півсферичні мітки.

Увесь процес можна зобразити в малюнках:

Всього представлено три розміри:

  • №1 малий, колір зелений прозорий (смарагдовий)
  • №2 середній, колір червоний прозорий (рубіновий)
  • №3 великий, колір синій прозорий (сапфіровий).

Розмір вказаний на ручці ложки римською цифрою.

Слід зауважити, що в наш час цифрових технологій вже можна виготовляти ортопедичні зубні протези без застосування відбиткових мас, використовуючи інтраоральні камери. Але це все-таки ще дуже дороге устаткування і не має широкого застосування. Так, мабуть, настануть часи стоматології без відбитків… але зараз, у реаліях нашого часу, можна користуватися із задоволенням такими відбитковими ложками як ця!

Автор: В. О. Васильєв, стоматолог-хірург, ортопед

Попередня стаття

Зняття відбитків

Для виготовлення будь-якого зубного протеза необхідно отримати з тканин протезного ложа точний відбиток і за ним відлити модель чи моделі. ... Читати далі

Наступна стаття

Виготовлення гіпсових моделей

Моделі, їх призначення та класифікація. Етапи виготовлення моделей. Вимоги до моделей. Особливості відливання моделей за відбитками знятими різними відбитковими масами. ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Відбиткова ложка з сегментами Опис відбиткової ложки, в якій для зручності роботи можна відділяти певні сегменти в ложі зубного ряду
221 KB