Акуратніше пломбу треба носити!

Після кожного стоматологічного прийому хворі цікавляться, скільки часу простоїть пломба, скільки часу носитиметься протез, коли можна звернутися по гарантії і чи братимуть гроші за повторний візит до стоматолога. При цьому хворі часто забувають усі рекомендації і, виходячи з кабінету, зовсім забувають усі поради і побажання.

В епоху гострого дефіциту пломбувальних матеріалів лікар зазвичай ставив цементну пломбу. А через тиждень вона випадала. Багато хто пам’ятає свої шкільні роки, коли учнів викликали по черзі до зубного лікаря і той кавалерійським наскоком лікував за один раз усю ротову порожнину. Природно толку від такого лікування було ніякого, а гарантійних термінів не було жодних. Зате по звітах проходило, що усі школярі сановані.

І ось одного разу, під час роботи в районі, до мене приходить молода дівчина, яка щойно закінчила школу, і просить довідку про санацію ротової порожнини. Я її подивився і виявив купу каріозних порожнин. Було таке відчуття, що дівчина жодного разу не була в стоматолога:

– Коли останній раз лікувала зуби? – запитую я.

– Так, ось кілька місяців тому, у школі, до нас приїжджав зубник і ставив усім пломби.

– І скільки вони простояли? – поцікавився я, – довго або швидко випали?

– Довго лікарю, довго, аж, цілий тиждень простояли!

Довелося хвору наново лікувати, не дивлячись на її запевнення, що вона не потребує терапевтичного лікування.

Коли ж з’явилися композитні матеріали, а пізніше і світловідбивні пломби, в яких гарантійний термін служби значно збільшився, то швидке випадання пломб зазвичай свідчило про низькі мануальні навички лікаря і тому доводилося брехати і вивертатися про наслідки свого лікування.

Ось така історія сталася з одним стоматологом-терапевтом. До нього на прийом прийшов пацієнт, який тільки нещодавно пройшов увесь курс лікування. Під час лікування хворий поміняв усі свої старі пломби на нові і лікар пообіцяв йому, що впродовж декількох років той може спокійно не відвідувати стоматолога. Але не минуло і двох днів, як хворий з’явився до лікаря і став скаржитися на випадання пломб.

– Лікарю, у мене, здається, пломба випала! А ви мені обіцяли, що довго простоїть. А вона за два тижні узяла і випала.

Лікареві нічого іншого не лишалося як відповісти:

– Так що ж ви так неакуратно! Акуратніше треба пломби носити!

Автор: С. С. Попів, лікар-стоматолог

Попередня стаття

Постукай по зубчику

Пригадалася ще одна історія з практики. Зовсім коротенька, проте дуже показова. Поставив малюкові пломбу, перевірив контакт пломби із протилежними зубами, ... Читати далі

Наступна стаття

Бережіть протези від братів менших!

Мій близький друг все не наважувався виготовити собі знімні протези. У молодості боявся лікувати зуби і поступово усі їх втратив, ... Читати далі