Турбує гайморит? Полікуйте зуби!

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_5

Карієс зубів, а також будь-яка інша патологія зубощелепної системи і навколозубних тканин (хвороби пародонта) можуть стати джерелом інфекції, яка дуже легко потрапляє в носові пазухи і часто сприяє розвитку гаймориту (так званий одонтогенний гайморит).

Особливо часті випадки, коли уражаються верхні зуби, коріння яких розташоване в безпосередній близькості біля стінки гайморової пазухи.

Окрім цього, основними причинами гострого гаймориту є грип і ГРВІ, кір, скарлатина та інші інфекційні захворювання, а також алергія. У хронічну форму гайморит переходить внаслідок погано пролікованого гострого гаймориту і характеризується тривалим бактерійним гнійним запаленням у верхньощелепних пазухах.

%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d1%96%d1%8f_5a

Основними чинниками розвитку хронічного гаймориту можуть бути хронічне джерело інфекції в порожнини носа і рота (хронічний фарингіт, хронічний тонзиліт, хронічний риніт, аденоїди), а також викривлення носової перетинки.

Як же попередити розвиток хронічного гаймориту?

Змініть спочатку ставлення до звичайної нежиті, оскільки саме з неї починається гайморит. І тут вже не допоможуть народні рецепти лікування гаймориту, потрібна консультація лікаря-отоларинголога і консервативне лікування із застосуванням препаратів неферментативного плану і антимікробних лікарських засобів. Окрім цього, пролікуйте всі каріозні зубні порожнини. Зміцнюйте імунітет, прагніть уникати і запобігати розвитку в організмі вірусних інфекцій. У разі, якщо уберегтися від інфекції все-таки не вдалося, щоб уникнути ускладнень у вигляді гаймориту строго дотримуйтеся всіх рекомендацій лікаря.

Гайморит небезпечний не лише погіршенням слуху і нюху, ця хвороба значно погіршує якість життя. На тлі гнійного гаймориту можливий розвиток захворювання деяких внутрішніх органів. Особливо часто страждає серцево-судинна система, нирки, починаються захворювання суглобів – артроз і артрити. Але найстрашніше в тому, що в пазухах при гаймориті створюється бездоганне середовище для розмноження хвороботворних мікроорганізмів, які починають з часом поширюватися по навколишніх тканинах. Інфекція з пазух може піти як вниз: у мигдалини, легені, так і в головний мозок. Якщо не приймати жодних заходів із лікування цього захворювання, є небезпека захворіти на запалення легенів, ангіну і навіть менінгіт.

Попередня стаття

Взаємозв'язок між захворюваннями ротової порожнини і хворобами внутрішніх органів

Тканини, що утворюють зуб (емаль, дентин, цемент, пульпа), і зубна зв'язка - періодонт, а також кістка щелепи і ясна дуже ... Читати далі

Наступна стаття

Вікові проблеми із зубами

Упродовж усього життя людина втрачає зуби. Але у всіх людей існують періоди, коли зуби вимагають особливого догляду і уваги. У ... Читати далі