65 корінних зубів виросло в 16-річної італійки

Рентген знімок ключично-черепного дізостоза
Рентген знімок ключично-черепного дізостоза

Для більшості людей втрата одного єдиного зуба може перетворитися на справжнє лихо. Але в 16-річної італійської школярки абсолютно інша проблема. Як гриби після дощу в неї ростуть додаткові зуби. Дівчина за своє нетривале життя вже розлучилася з 27 зубами, на підході ще 6.

У 16-річної мешканки Сицилії усього виросли 33 зайві зуби, тобто в її ротовій порожнині розміщувалося 65 зубів. Причиною аномалії стало рідкісне генетичне захворювання – ключично-черепний дізостоз.

Ключично-черепний дізостоз або синдром Шейтхауера-Марі-Сентона нерідко супроводжується появою зайвих зубів. Але найбільш типовими наслідками такого порушення є порушення розвитку лицьових кісток, незрощення кісток черепа, а також повне чи часткове недорозвинення ключичних кісток.

Фахівці клініки щелепно-лицьової хірургії міста Ріміні вже зробили декілька операцій з видалення зайвих зубів. Дівчині в цілому видалили 27 зубів. Після завершальної операції з видалення 6 зайвих зубів, в італійки, як і всіх людей, залишиться 32 зуби. Але лікарі вважають, що їй ще цілий рік необхідно регулярно відвідувати лікаря-стоматолога.

“Ми маємо справу з унікальним випадком як з клінічної, так і з хірургічної точки зору. Зростання додаткових зубів у контексті цього захворювання виникає в однієї людини з мільйона, – повідомив головний лікар клініки Мауро Мерлі. – З аналогічним явищем у таких масштабах ми ніколи раніше не мали справи”.

Найбільшу трудність для лікарів, які працювали під його керівництвом, склали не додаткові, а потрібні зуби – їх необхідно було зберегти в будь-якому випадку.

Попередня стаття

Зуби мудрості

Багато хто з нас стикається з проблемою так званих зубів мудрості. Що ж це за зуби, чому вони так називаються ... Читати далі

Наступна стаття

Знеболення в стоматології

Адекватне знеболення є невід'ємною частиною будь-якого стоматологічного втручання, яке супроводжується больовими відчуттями. Одним з основних принципів сучасної стоматології є безболісність ... Читати далі