Харчування після видалення зуба

%d1%85%d1%96%d1%80%d1%83%d1%80%d0%b3%d1%96%d1%8f_4

Наскільки комфортним буде післяопераційний період, багато в чому залежить саме від вас.

Щоб не пошкодити рану, слід бути дуже обережним при харчуванні і догляді за зубами.

Після видалення зуба бажано не їсти і не пити протягом 2 годин і до кінця дня уникати вживання гарячої їжі і питва. Поки в лунці зуба не сформувався досить щільний згусток, в неї можуть проникнути залишки їжі і викликати ускладнення.

На 3 дні слід виключити з раціону харчування гарячу, грубу, тверду, клейку і гостру їжу. Такі продукти як горіхи, сухарі, чіпси можуть стати причиною запального процесу і порушення нормального процесу загоєння. Гостра чи гаряча їжа збільшує об’єм кровотоку, що може стати причиною порушення процесу утворення кров’яного згустку і призвести до такого ускладнення, як альвеоліт.

Алевеоліт
Альвеоліт

Оптимальне харчування після видалення зуба – їжа, яка не травмує і не дратує слизову оболонку ротової порожнини, – теплі бульйони і рідкі страви, пюре і котлети в духовці. Під час їжі треба стежити за тим, щоб не пошкодити кров’яний згусток.

Під час одужання порожнина рота може повністю не відкриватися, оскільки щелепа скута і будь-які рухи можуть спричиняти біль. Через деякий час, щоб відновити нормальний рух, необхідно почати тренувати рота, відкриваючи його і закриваючи.

Під час процесу загоєння дуже важливе дотримання гігієни ротової порожнини. Проте дуже багато людей після екстракції зуба вважають за краще зовсім не чистити зуби декілька днів. Це призводить до розмноження в ротовій порожнині патогенної мікрофлори і може стати причиною запалення лунки. Чистити зуби обов’язково, але в перший тиждень треба замінити вашу зубну щітку на щітку з м’якшою щетиною. Крім того, не рекомендується використання спеціальних рідин для полоскання рота.

У післяопераційний період у жодному разі не можна колупатися в лунці, намагатися її промити чи прочистити. Прагніть не чіпати лунку зуба навіть язиком. Можливо тільки обережне полоскання злегка підсоленою водою.

Постарайтеся в перші дні після видалення зуба утриматися від паління, оскільки воно заважає здатності згортатися крові.

Попередня стаття

Наслідки після видалення зубів

Дуже багато пацієнтів, хто відвідував стоматолога ще за радянських часів, мають величезний страх перед лікуванням зубів. Адже кілька десятиліть тому ... Читати далі

Наступна стаття

Ретеновані зуби

Ретенованим зубом називають зуб, що розташовується в кістці щелепи і не прорізався. Непрорізування (ретенція) зубів - це досить поширена аномалія. ... Читати далі