Харчування після видалення зуба

%d1%85%d1%96%d1%80%d1%83%d1%80%d0%b3%d1%96%d1%8f_4

Наскільки комфортним буде післяопераційний період, багато в чому залежить саме від вас.

Щоб не пошкодити рану, слід бути дуже обережним при харчуванні і догляді за зубами.

Після видалення зуба бажано не їсти і не пити протягом 2 годин і до кінця дня уникати прийому гарячої їжі і питва. Поки в лунці зуба не сформувався досить щільний згусток, в неї можуть проникнути залишки їжі і викликати ускладнення.

На 3 дні слід виключити з раціону харчування гарячу, грубу, тверду, клейку і гостру їжу. Такі продукти як горіхи, сухарі, чіпси можуть стати причиною запального процесу і порушення нормального процесу загоєння. Гостра чи гаряча їжа збільшує об’єм кровотоку, що може стати причиною порушення процесу утворення кров’яного згустку і призвести до такого ускладнення, як альвеоліт.

Алевеоліт
Алевеоліт

Оптимальне харчування після видалення зуба – їжа, яка не травмує і не дратує слизову оболонку ротової порожнини, – теплі бульйони і рідкі блюда, пюре і котлети в духовці. Під час їжі треба стежити за тим, щоб не пошкодити кров’яний згусток.

Під час одужання порожнина рота може повністю не відкриватися, оскільки щелепа скута і будь-які рухи можуть спричиняти біль. Через деякий час, щоб відновити нормальний рух, необхідно почати тренувати рота, відкриваючи його і закриваючи.

Під час процесу загоєння дуже важливе дотримання гігієни ротової порожнини. Проте дуже багато людей після екстракції зуба вважають за краще зовсім не чистити зуби декілька днів. Це призводить до розмноження в ротовій порожнині патогенної мікрофлори і може стати причиною запалення лунки. Чистити зуби обов’язково, але в перший тиждень треба замінити вашу зубну щітку на щітку з м’якшою щетиною. Крім того, не рекомендується використання спеціальних рідин для полоскання рота.

У післяопераційний період у жодному разі не можна колупатися в лунці, намагатися її промити чи прочистити. Прагніть не чіпати лунку зуба навіть язиком. Можливо тільки обережне полоскання злегка підсоленою водою.

Постарайтеся в перші дні після видалення зуба утриматися від паління, оскільки воно заважає здатності згортатися крові.

Попередня стаття

Можливі ускладнення після видалення зубів та їх профілактика

Після видалення зуба є вірогідність виникнення наступних ускладнень: суха лунка, розпухання ясен і кровотеча. З проблемою сухої лунки пацієнти стикаються ... Читати далі

Наступна стаття

Ретеновані зуби

Ретенованим зубом називають зуб, що розташовується в кістці щелепи і не прорізався. Непрорізування (ретенція) зубів - це досить поширена аномалія. ... Читати далі