Про шкідливі звички

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_56

У малюків бувають шкідливі звички і батьки повинні запобігти розвитку таких шкідливих звичок, як смоктання пальців, пустушки, різних предметів (наприклад, куточків постільної білизни), а також дихання через рот.

Узяти, приміром, пустушку. Нині в продажу існує чималий асортимент найрізноманітніших сосок, але це зовсім не означає, що їх треба довго використовувати. З ними, звичайно, зручно, але не корисно. Застосовувати соску можна, максимум, до року, а краще – до восьми місяців. Незалежно від того, дається соска дитині на пляшці чи  пустушка, у будь-якому випадку відбувається деякий тиск на щелепу малюка. Щелепи в нього ще не щільні, остаточно не сформовані, тому, схильні до зміни під впливом тиску. Може статися деформація.

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_57

Смоктання пальців також дуже поширена звичка, з якою буває дуже важко боротися. Найкращий вихід – надівати малюкові рукавички, але в жодному випадку не змащувати пальчики якимись агресивними засобами, наприклад, перцем, гірчицею і т. д. Безумовно, смоктання пальця можна виправдати тим, що в дитини відбувається процес прорізування зубів. Для цих цілей краще застосовувати спеціальний прорізувач для зубів – його можна кусати.

На формування щелеп дуже впливає харчування малюка. Краще, щоб немовля як можна довше отримувало природне грудне вигодовування, бо при такому вигодовуванні розвивається нижня щелепа малюка. Адже немовля народжується з нижньою щелепою, яка зміщена до заду. Але в результаті активного смоктання починається її висунення вперед – до точного змикання з верхньою щелепою.

При грудному вигодовуванні дитина повинна докладати певні зусилля, щоб молоко потрапило їй у рот з грудей матері. Щоб це сталося, вона повинна здійснювати поступальні рухи щелепою. А при неправильно організованому штучному вигодовуванні, з великою соскою і з великим отвором у ній, дитині ніяких зусиль додавати не потрібно. У результаті цього нижня щелепа може не зімкнутися з верхньою.

Якщо не виходить годувати дитину грудьми, тоді необхідно проводити правильно організоване штучне харчування. Воно полягає в тому, що соска має бути маленького розміру і мати 1-2 невеликі отвори. Молочна суміш при перевертанні пляшки повинна крапати, а не литися. І ще треба неодмінно спостерігати за тим, щоб пляшка при годуванні не давила на щелепи.

Ще зі шкідливих звичок у дітей треба відмітити неправильне положення під час сну. Якщо малюк спить на високій подушці, з опущеною до грудей головою, або, навпаки, на низькій подушці, при відкинутій назад голові, то все це може стати причиною зміщення нижньої щелепи. Іноді дітей кладуть спати на бік з підкладеними під щоку ручками. Такий сон сприяє не лише зміщенню щелепи в протилежну сторону, але і звуженню щелеп.

Тому під час сну треба частіше міняти позу дитини, стежити, щоб її голова була не понад міру закиненою чи нахиленою до грудей. Інакше зафіксована неправильна поза може стати причиною якихось зубощелепних аномалій.

А у віці до одного року малюк повинен спати взагалі без подушки, на різних боках, поки не будуть сформовані кістки черепа.

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_58

Попередня стаття

Втрата молочного зуба – один з перших спогадів багатьох дітей

Приблизно 40% дорослих відмічають, що перший дитячий спогад, пов'язаний з медициною, припав на момент втрати молочного зуба. Випадання зуба часто ... Читати далі

Наступна стаття

Бруксизм - скреготіння зубами

Бруксизм - скреготіння зубами, їхнє стискування і тертя ними часто спостерігається в дітей у нічний час, що в майбутньому може ... Читати далі