Прорізування молочних зубів у дітей

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_27

Поява молочних зубів – дуже важливий етап у житті дитини. Цієї події багато мам чекають з побоюванням. Адже прорізування зубів – це хворобливий процес, він заподіює занепокоєння малюкові, і відбивається на оточенні. Тому батькам необхідно запастися терпінням, з розумінням і співчуттям ставитися до капризів дитини в цей період часу.

Зазвичай першими прорізуються центральні нижні різці. Але терміни прорізування перших зубів – суто індивідуальні. У середньому прорізування першого зубика можна чекати в 6-8 місяців. Але чітких термінів, коли повинен з’явитися перший зуб, не існує. Наприклад, зуби можуть з’явитися і в новонародженої дитини (приблизно 1 з 2000 дітей народжується з одним або двома зубками) або можуть бути взагалі відсутніми до 15-16 місяців. У такому разі необхідно звернутися за консультацією до лікаря-стоматолога.

Час появи залежить, як правило, від генетичної схильності. Якщо вас цікавить питання: коли ж полізуть зуби у вашої дитини – у першу чергу дізнайтеся, коли перші зубки з’явилися… у вас.

До того ж, важливу роль грає і те, як малюк живиться, чи досить він отримує вітамінів, кальцію та інших корисних речовин і важливих мікроелементів. На терміни прорізування зубів також впливають якість питної води і кліматичні умови, і споживання мамою кальцію особливо в першій триместр вагітності.

Перші зубки багатьом дітям даються непростою ціною. Про те, що в крихітки скоро прорізатимуться зуби, можна здогадатися за її поведінкою: у дитини течуть слини, вона починає тягнути іграшки в рот, знижується апетит, малюк стає більше збудливим, вередливим і неспокійним, погано спить. Часто на цьому фоні спостерігається запалення ясен, підвищення температури, вологий кашель, несильна нежить і пронос.

Як же в цей нелегкий період допомогти своїй крихітці?

  • Використання прорізувачів – спеціальних пластикових або гумових іграшок, які малюк може прикушувати. Особливо заспокоює маленьких дітей жування зубних кілець, наповнених рідиною.
Прорізувачі зубів
Прорізувачі зубів
  • Делікатний масаж ясен марлевим тампоном. Вказівний палець оберніть змоченим у холодній очищеній воді марлевим тампоном і обережно помасажуйте ясна малюкові. Для цієї мети можна використати і спеціальний силіконовий напалічник.

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_29

  • Знеболюючі гелі, які містять місцевий анестетик, – вони викликають оніміння ясен і знімають біль.

Усі ці заходи істотно полегшать самопочуття дитини при прорізуванні зубів, а значить і самопочуття батьків.

Правда в деяких малюків поява зубів протікає майже непомітно і безболісно. Яким буває подив мами, коли вона виявляє в роті в малюка крихітний білосніжний зубик!

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_30

Весь процес прорізування молочних зубів розтягується в дитини приблизно на 2-2,5 роки. Приблизно в 2,5-3 роки в дитини вже має бути 20 молочних зубів. До речі, саме в цьому віці варто запланувати перший візит до дитячого стоматолога.

До відома. Перед появою постійних зубів щелепа дитини починає рости, і виникають проміжки між зубами. Це означає, що для нових зубів буде достатньо місця.

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_31

Постійні зуби починають замінювати молочні в 5-6 років, а завершується цей процес у віці 12-13 років. Якщо ж молочні зуби вашої дитини в 6 років стоять занадто щільно – слід відвідати фахівця, оскільки існує вірогідність недорозвинення щелепи, через що зростає небезпека формування неправильного розташування постійних зубів.

Цікава інформація

А ви знаєте, що за дослідженнями вчених, найкращими природними знеболюючими при прорізуванні молочних зубів для дітей є материнське грудне молоко та свіжоморожене сало. Це не жарт.

А на додаток “мі-мі-шне” відео про “біомеханіку” жувального апарату немовлят:

Попередня стаття

Скільки зубів має бути в людини?

У ротовій порожнині людини повинно бути: 20 тимчасових (молочних) зубів і 32 постійні зуби. Прорізуються зуби в наступному порядку. Молочні ... Читати далі

Наступна стаття

Молочниця

Молочниця - це інфекція, спричинена дріжджовими грибками, що живуть у роті і в кишечнику. Ці грибки контролюються бактеріями, але часом ... Читати далі