Втрата молочного зуба – один з перших спогадів багатьох дітей

Приблизно 40% дорослих відмічають, що перший дитячий спогад, пов’язаний з медициною, припав на момент втрати молочного зуба. Випадання зуба часто яскраво запам’ятовується в пам’яті, проте деякі люди краще пам’ятають перший зубний біль або смак зубної пасти.

Чому ж ми так добре пам’ятаємо момент втрати першого зуба? Ймовірно, це пов’язано з традицією отримання подарунка від зубної феї або іншими традиціями, характерними для різних країн.

В опитуванні взяли участь 7800 дорослих людей, 37% яких відмітили, що втрата молочного зуба – найперший і найяскравіший спогад з дитинства. При цьому 59% людей визначили вік втрати зуба між 6-10 роками.

Більшість людей (59%) пам’ятають цю подію як щось позитивне, оскільки в результаті отримали подарунок від зубної феї.

Що стосується інших ранніх спогадів, то 12% людей відмітили, що пам’ятають сильний зубний біль. 11% згадали як уперше чистили зуби. Інші дорослі пам’ятають, як спробували зубну пасту і ходили на лікування до лікаря-стоматолога.

Попри те, що багатьом з учасників опитування в дитинстві розповідали про правила догляду за ротовою порожниною, правила вибору зубної щітки і корисні харчові звички, ніхто не згадав про ці події.

Попередня стаття

У дітей все частіше спостерігається карієс

У відносно благополучній Британії більше 1 млн. дітей молодше 5 років страждають на карієс - вони вже мають дві і ... Читати далі

Наступна стаття

Про шкідливі звички

У малюків бувають шкідливі звички і батьки повинні запобігти розвитку таких шкідливих звичок, як смоктання пальців, пустушки, різних предметів (наприклад, ... Читати далі