Учені дійшли висновку про шкоду зубної пасти з частками вугілля

Додавання вугілля для надання кольору або абсорбуючих властивостей продукту – сучасний тренд. Вугілля в складі маски для обличчя, вугілля в булочках для гамбургерів – чого тільки не придумають. У тому числі, популярні чорні зубні пасти з частками вугілля, які, за словами виробників, ефективно борються із зубним каменем і пожовтінням емалі. У недавній роботі британських досліджень було доведено, що застосування паст з вугіллям призводить до негативних наслідків для здоров’я зубів.

Автори уважно вивчили 50 різновидів зубних паст з частками вугілля. Згідно з результатами дослідження, тільки 8% зразків містило в складі фтор. У зв’язку з чим автори дійшли висновку, що пасти з частками вугілля не є профілактичними. За словами виробників, 96% зразків їх пасти здатні відбілювати емаль. Проте за результатами перевірки, зразки не містять у складі відбілювальні агенти в кількості, достатній для освітлення емалі. Крім того, оскільки частки вугілля мають високу абразивність при зіткненні з емаллю і яснами, вони здатні викликати їх пошкодження.

Популярність паст з частками вугілля зростає в багатьох країнах, у тому числі, у Великобританії, США, Японії, Індії, Таїланді, Литві, Австралії, Гонконгу, Китаї, Південній Кореї і Швейцарії. Як повідомляється в дослідженні, саме в цих країнах знаходяться виробництва зубних паст з вугільними частками. Багато пацієнтів запитують лікарів-стоматологів про безпеку застосування паст з вугільними частками, і частенько ці відповіді лікарів засновані на досвіді, а не на результатах наукових досліджень.

Тому слід повідомляти пацієнтам про високі ризики ушкодження емалі абразивними зубними пастами.

«Якщо пацієнт з пломбами в зубах часто буде користуватися такою пастою, то частки вугілля проникатимуть у непомітні порожнечі, місця контакту пломби і зуба, так що видалити їх іншими засобами буде неможливо», – каже автор дослідження, д-р Джозеф Грінвал-Коен із Стоматологічної школи Університету Манчестера. «Крім того, частки вугілля можуть застрягати в яснах, викликаючи почервоніння і подразнення».

«Зубна паста з частками вугілля – це небезпечне рішення для відбілювання зубів, її застосування пов’язане з групою ризиків. Не варто вірити рекламі. Якщо в людини виникла проблема надмірного пожовтіння або потемніння емалі, і вона не вирішується зміною харчових звичок або ретельнішою гігієною порожнини рота, то в першу чергу, слід звернутися за консультацією до стоматолога», – радить професор Демієн Волмслі, науковий співробітник Британської стоматологічної асоціації.

Попередня стаття

Кава захищає від карієсу – дослідження

Бразильським ученим (хто б сумнівався!) вдалося довести, що поліфеноли, що містяться в кавових зернах, ефективно знищують бактерії, що викликають карієс. ... Читати далі

Наступна стаття

Здоров'я зубів і дієта

Щоб зберегти зуби красивими і здоровими, необхідно знизити споживання вуглеводів і насичувати організм корисними продуктами. Хворі зуби, окрім естетичної проблеми, ... Читати далі