Кава захищає від карієсу – дослідження

Тер_Карієс_21

Бразильським ученим (хто б сумнівався!) вдалося довести, що поліфеноли, що містяться в кавових зернах, ефективно знищують бактерії, що викликають карієс.

Згідно з новим дослідженням, кава з високим вмістом кофеїну знищує бактерії, що викликають карієс – головну причину втрати зубів. Проте для позитивного ефекту ароматний напій слід пити без молока чи цукру, оскільки використання цих інгредієнтів може призвести до зворотного ефекту.

В процесі дослідження, проведеного фахівцями з Федерального університету Ріо-де-Жанейро, вивчалася дія екстракту Coffea canephora (просто – кава робуста) на молочні зуби. Результати учених опубліковані в журналі Applied Microbiology.

Робуста чи конголезька кава – вид кавового дерева, що росте, наприклад, у Бразилії чи у В’єтнамі. Сорт кави, що отримується з його плодів, відрізняється підвищеним вмістом кофеїну в порівнянні з аравійським.

Дослідження показали, що кофеїн в екстракті руйнує тонку бактерійну плівку на молочних зубах, через що і виникає карієс. Поліфеноли, потужні природні антиоксиданти в кавових зернах, знищують бактерії. Такий процес називається бактеріолізом.

В найближчому майбутньому учені розраховують, що зможуть виділити поліфеноли і додати їх у зубну пасту для ефективнішої боротьби з карієсом. Фахівці відмічають, що окрім позитивного впливу кави на зуби, є і побічні ефекти, наприклад, зміна їх відтінку.

 

На додаток, не залишаючи теми:

Що ми отримуємо, випиваючи чашку кави?

Тер_Карієс_22

Що може бути краще за чашку кави вранці? Хіба що кава з вершками. Але, проте, скільки людей, стільки і поглядів. Але давайте розберемося, що ж ми отримуємо, випиваючи чашку кави в день? Які ферменти потрапляють у наш організм?

  1. Бадьорість

Добре відомо, що кава бадьорить. Поясненням тому служить той факт, що кава – це чистий психостимулятор. Кардинально протилежним до нього буде аденозин. Саме цей нейромедіатор знижує активність і бадьорість організму, і має властивість, яка сприяє бажанню заснути. Завдяки багатьом дослідженням доведено, що кава сприятливо впливає на запам’ятовування, в цілому поліпшує настрій і швидкість реакції. По факту, кава підбадьорює та покращує настрій і розумові здібності.

Тер_Карієс_24

  1. Працездатність

Коли ми п’ємо каву, погодьтеся, наша працездатність збільшується в рази. Кофеїн стимулює нервову систему в цілому, а вона вже подає сигнали усім іншим органам. Завдяки каві, також можна скидати вагу, адже жирові клітини, отримуючи сигнал, можуть руйнувати жирові відкладення. Дані досліджень свідчать, що кофеїн здатний спалювати аж до тридцяти відсотків жиру в людей з нормальною масою тіла і до дванадцяти в тих, хто страждає на ожиріння.

  1. Знеболююче для м’язів

Якщо ви активно відвідуєте спортзал і після великих навантажень відчуваєте напругу, втому і больові відчуття в м’язах, то кава допоможе вам. Всього дві чашки цього ароматного напою можуть зменшити ваш біль у м’язах. Учені дійшли такого висновку завдяки одному експерименту. Людям, які активно займалися в спортзалі, після самого тренування пропонувалося випити каву. Через годину їх запитували про відчуття в м’язах, і, як виявилось, кава значно знижує больову чутливість.

  1. Антидепресант

Як писалося раніше, кава це відмінний спосіб для підняття настрою. Але також, цей ароматний напій може допомагати боротися з депресією. Виходячи з даних, учені, які проводили дослідження в Гарвардському університеті, дійшли висновку, що жінки, які п’ють каву, не так схильні до депресії. Інше дослідження показує нам, що ті, хто п’є каву щодня, у меншій мірі схильні до суїциду.

  1. Здорова печінка

Деякі учені, які проводили експерименти з кавою, упевнені в тому, що кава може допомагати в боротьбі з цирозом печінки. Але якщо ви п’єте каву без кофеїну, то це навпаки, знижує кількість ферментів печінки в крові.

  1. Запобігання діабету

Із цього приводу проводилося цілих вісімнадцять досліджень, які підтвердили, що кожна випита чашка кави знижує ризик виникнення діабету.

  1. Захист від серцево-судинних захворювань

Багато хто зараз може не погодитися з цим твердженням, але дослідження показують, що помірне вживання цього напою сприяє зниженню захворювань серця. Найголовнішим моментом тут служить слово «помірне».

Тер_Карієс_23

У підсумку

Цей прекрасний і ароматний напій явно приносить нам користь. Але ніхто не відміняв і його негативний вплив. Тому слід дуже обережно ставитися до цього продукту і стежити за своїм здоров’ям. Якщо ви страждаєте від підвищеного тиску чи маєте проблеми зі шлунком, то вам краще утриматися від кави.

Попередня стаття

Збалансоване харчування як профілактика карієсу

У профілактиці виникнення карієсу істотну роль грає правильне збалансоване харчування. Брак білків призводить до порушення мінералізації твердих тканин, надлишок у ... Читати далі

Наступна стаття

Учені дійшли висновку про шкоду зубної пасти з частками вугілля

Додавання вугілля для надання кольору або абсорбуючих властивостей продукту – сучасний тренд. Вугілля в складі маски для обличчя, вугілля в ... Читати далі