Рослинна клітковина і вітаміни зменшують симптоми гінгівіту

Німецькі дослідники встановили, що дієта з високим вмістом рослинної клітковини, жирів омега-3 і вітаміну D природним чином сприяє зменшенню запалення ясен. Автори рекомендують стоматологам розпитувати пацієнтів, що страждають на гінгівіт, про харчові звички, і в разі потреби, радити їм вживати певні продукти, як підтримувальний засіб при лікуванні гінгівіту.

В експерименті взяли участь 30 людей, що страждають на гінгівіт. Учасників випадковим способом визначили в групу контролю або групу дослідження. Контрольним показником виступив об’єм зубного нальоту, який виміряли в учасників до і після експерименту. Учасникам групи дослідження запропонували на 4 тижні обмежити вживання продуктів з рафінованих вуглеводів і тваринних білків і включити в нього продукти, що містять жирні кислоти омега-3, вітамін С, вітамін D, антиоксиданти, рослинну клітковину. Учасникам групи дослідження рекомендували не змінювати звичного європейського раціону. Усі учасники повинні були перестати використовувати зубну нитку і аналогічні засоби на період експерименту. Лікар-пародонтолог оцінив показники підясенного зубного нальоту і кровоточивості ясен після експерименту.

У результаті експерименту встановили, що різниці в кількості підясенного нальоту в учасників двох груп не спостерігалося, але кровоточивість ясен у пацієнтів двох груп суттєво відрізнялася через 4 тижні експерименту. Також відмітили, що в пацієнтів групи дослідження суттєво підвищився рівень вітаміну D, і відзначалася втрата ваги.

«Таким чином, було доведено, що зміна харчових звичок сприяє зменшенню симптомів запалення ясен, а також позитивно впливає на стан здоров’я в цілому. Тому стоматологам слід розповісти про цей взаємозв’язок пацієнтам і рекомендувати їм дотримувати певні правила харчуння для успішного лікування гінгівіту», – ділиться автор роботи, д-р Джохан Волберг, стоматолог і дослідник факультету хірургічної стоматології і пародонтології в Центрі стоматологічної медицини університету Фрайбург.

Попередня стаття

Гінгівіт

Гінгівіт - запалення ясен, при якому не порушується зубоясенне прикріплення. Гінгівіти - це захворювання паро­донта, які найчастіше зустрічаються в дітей, ... Читати далі

Наступна стаття

Пародонтит

Пародонтит — запалення тканин пародонта, яке характеризується поступовим руйнуванням його тканин і кістки альвеолярного відростка. За перебігом протікання пародонтит може ... Читати далі