Відбілювання: за і проти

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8e%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f_1

Ця процедура є зняттям темного нальоту з поверхні зубів за допомогою хімічних засобів, найбільш поширеним з яких є пероксид водню. Варто відмітити, що відбілювання не впливає на коронки і пломби.

З кожним днем на вибір споживача представляється все більше різних методів відбілювання зубів. Запропонованими засобами часто можна добитися лише освітлення зубів. Вибір методу відбілювання вимагає індивідуального підходу і прагнення добитися бажаного результату. Можна відмітити ряд порад, до яких варто прислухатися, якщо ви вирішили повернути своїй посмішці колишню білизну.

Варто пам’ятати, що відбілювання зубів повинне проводитися до протезування чи встановлення пломб. Бажана санація ротової порожнини перед процедурою – видаляються такі зубні відкладення, як наліт і зубний камінь. Також слід стежити за станом своїх ясен – вони не мають бути запалені.

Варто відмітити, що стоматологічних показань до відбілювання зубів немає. Окрім цього існує ряд протипоказань до їх відбілювання:

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8e%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f_1a

  • Неповноліття;
  • алергічні реакції на перексид водню;
  • період вагітності і годування грудьми (1);
  • хвороби пародонта і невилікуваний карієс (2);
  • значне стоншення зубної емалі в результаті вікового чи патологічного стирання зубів;
  • глибокі тріщини в емалі;
  • наявність ерозії, голих приясенних ділянок зубів;
  • ортодонтичне лікування (3 – при носінні брекетів через нерівномірне відбілювання).

Також відбілювання не бажано проводити за відсутності гігієни ротової порожнини, оскільки такий підхід до зубів у найближчому майбутньому анулює результати відбілювання.

У будь-якому випадку перед відбілюванням варто проконсультуватися з фахівцем. Кращий варіант, якщо у вас є свій лікар, який знає все про стан ваших зубів. Саме він зможе підібрати разом з вами оптимальний варіант відбілювання.

Але який би спосіб відбілювання ви не вибрали, пам’ятайте, що вам доведеться обмежити вживання продуктів, що негативно впливають на емаль зубів. Це міцний чай, кава, буряк, червоне вино, а також деякі інші продукти (про продукти, які найбільш забарвлюють зуби, ми поговоримо у відповідному розділі).

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8e%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f_1%d0%b1

Крім того, варто не забувати про паління, яке здатне звести нанівець усі старання стоматолога, – адже через деякий час повернеться жовтизна, а ефект від відбілювання протримається значно менше запланованого терміну.

Так, вам не почулося. Відбілювання зубів має тимчасовий ефект, і вам час від часу прийдеться повторювати цю процедуру.

Якщо ж ви на належному рівні підтримуватимете гігієну ротової порожнини і наслідуватимете рекомендації фахівця, то ефект від відбілювання продовжиться запланований час.

Наступна стаття

Методики відбілювання зубів

Перш ніж приступити до розмови про методики відбілювання зубів, варто згадати про причини, які викликають забарвлення зубів. Існує 2 причини ... Читати далі