Методики відбілювання зубів

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8e%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f_2

Перш ніж приступити до розмови про методики відбілювання зубів, варто згадати про причини, які викликають забарвлення зубів.

Існує 2 причини зміни кольору зубної емалі:

  1. Поверхневі зміни, викликані харчуванням (чай, кава, вино та інші продукти) або шкідливими звичками (паління), з якими можна вести боротьбу в домашніх умовах: регулярно видаляти зубний наліт і правильно чистити зуби. Тому не варто забувати, що правильне чищення зубів є найпершим секретом білосніжної посмішки.
  2. Патологічні чи спадкові зміни кольору, обумовлені, наприклад, надлишком фтору в питній воді, впливу антибіотиків під час утворення зубів, а також гіпоплазії – порушенні розвитку емалі зуба.

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8e%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f_3

Вирішення цих проблем сьогодні цілком доступне, і тому, перш ніж приступати до відбілювання зубів, слід позбутися причин, які їх викликають.

Сама ж процедура відбілювання може проводитися в спеціалізованій клініці чи в домашніх умовах.

Механізм професійного відбілювання такий: при нанесенні відбілювального гелю на зуби відбувається його активація, після чого пероксид проникає в шари дентину і емалі, окислює зубний пігмент, відбілюючи тим самим зуби. Для прискорення відбілювального ефекту і для активізації дії застосовують лазер, світло чи тепло. У разі відбілювання зубів у клініці використовується більша концентрації хімічного розчину і менше перебування його на зубах у порівнянні з відбілюванням у домашніх умовах.

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8e%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f_4

Професійне відбілювання дає стійкіший результат, до того ж воно відбувається під контролем лікаря, який має можливість під час проведення процедури закривати явні і приховані дефекти зубощелепної системи.

Кожна така процедура займає приблизно дві години і виконується власноруч стоматологом. Операція відбілювання зубів у спеціалізованій клініці сама по собі не дешева, але дає необхідний довгостроковий ефект.

Відбілювання зубів у домашніх умовах

Домашнє відбілювання зубів, незважаючи на свою назву, все-таки припускає активну участь лікаря-стоматолога в цьому процесі. Він повинен оглянути ваші зуби і визначити, чи готові вони до відбілювання. Крім того, лікар допоможе грамотно підібрати систему відбілювання.

Сьогодні для самостійного відбілювання зубів використовуються такі засоби:

  • гелі
  • смужки
  • спеціальні капи – стандартні чи індивідуальні
  • відбілювальні пасти
  • блиски.

Вибір засобу залежить від початкового стану зубів, вашого способу життя і, найголовніше, того ефекту, якого ви прагнете досягти.

Відбілювальні гелі використовуються для легкої зміни кольору зубної емалі. Всього за два тижні використання вони здатні освітлити зуби на 1-3 тони. При цьому щодня на відбілювання витрачається не більш 2-х хвилин.

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8e%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f_5

Відбілювальна паста (1) і відбілювальні гелі (2,3)

При помірній зміні кольору зубної емалі ідеально підходять відбілювальні смужки – вони діють глибше, ніж гелі, дозволяючи освітлити зуби на 3-5 тонів і видалити такі плями, з якими не впорався гель. Зазвичай стоматологи рекомендують смужки курцям і кавоманам.

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8e%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f_6

Варто відмітити, що відбілювальними смужками слід користуватися дуже ретельно, проходити кожну ділянку зуба. Це як фарбувати огорожу і не зафарбити кілька дощечок. Те ж саме може статися і з вашими зубами.

Спеціальні капи – один з найдієвіших способів. Вони дають можливість відбілити зуби на 7-9 тонів. Ця процедура дуже схожа на професійне відбілювання в клініці. Незважаючи на безперечні переваги цієї системи, до неї треба ставитися з обережністю. У капах у три рази вище концентрація активного відбілювального компоненту, ніж у смужках або гелях.

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8e%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f_7

Тому при необережному їх використанні ви ризикуєте завдати шкоди яснам. Крім того, капи не підходять людям з підвищеною чутливістю зубів.

При такій методиці відбілювання зубів краще замовляти індивідуальну капу (з питання її виготовлення доведеться звернутися до стоматолога), оскільки стандартна не відповідатиме розміру зубів, і є небезпека того, що відбілювальний гель, потрапивши на ясна, може стати причиною хімічного опіку. Сам процес використання капи досить простий: заповнена відбілювальним гелем капа на декілька годин надягається на зуби. При проведенні домашнього відбілювання не перестарайтеся – капи повинні знаходитися на зубах не більше рекомендованого часу. Інакше можливе порушення емалі.

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8e%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f_8

Пасти. За допомогою відбілювальних паст підтримують результат клінічного відбілювання. З вибором пасти краще звернутися до лікаря-стоматолога – він допоможе вибрати відповідну відбілювальну пасту, зважаючи на ступінь відбілювання і чутливості ваших зубів.

Блиски рекомендуються для підтримки результатів відбілювання.

Переваги домашнього відбілювання:

  • доступна вартість;
  • процедуру можна виконувати в будь-який слушний для вас час;
  • більш щадна процедура.

Ціна відбілювання залежатиме від вибраної вами системи.

Попередня стаття

Відбілювання: за і проти

Ця процедура є зняттям темного нальоту з поверхні зубів за допомогою хімічних засобів, найбільш поширеним з яких є пероксид водню. ... Читати далі

Наступна стаття

Відбілювання зубів підручними засобами

Окрім професійних методик, відбілювати зуби можна і підручними засобами, наприклад, харчовою содою, активованим вугіллям або перекисом водню. Але людська природа, ... Читати далі