Топ-10 продуктів, що забарвлюють зуби

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8e%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f_17

Пропонуємо вашій увазі продукти, вживання яких негативно позначається на зовнішньому вигляді зубів.

Червоне вино. Багатьом відомо, що вино в помірних дозах приносить користь для здоров’я. Проте червоне вино негативно відбивається на стані зубів. Поліфеноли, що входять до його складу, руйнівно діють на зубну емаль.

Кава. У любителів кави стан зубів далекий від ідеального. Систематичне вживання цього напою сприяє появі жовто-сіруватого відтінку зубів. Для зменшення рівня пігментації зубів, у каву рекомендують додавати молоко. Користь від молока – у кальції, що міститься в цьому продукті, який благотворно впливає на стан зубної емалі.

Енерготоніки і спортивні напої. Часте вживання цих напоїв внаслідок підвищеної їх кислотності призводить до руйнування і знебварвлення емалі.

Томатний соус. Томатний соус також має велику кислотність і руйнівно впливає на емаль зубів, викликаючи появу плям. Перед вживанням томатів для зменшення пігментації рекомендують з’їдати брокколі, шпинат, листя салату.

Соєвий соус. Причиною утворення плям на зубах може бути часте вживання темних соусів, які, як правило, мають кислий смак. У зв’язку з цим ці продукти не рекомендується вживати часто, і прагнути переходити на світліші заправки.

Чай. За даними деяких медичних досліджень, навіть трав’яний чай має здатність забарвлювати емаль зубів, не кажучи вже про чорний чай. Але в той же час зелений чай вважається легким бактерицидним засобом, який допомагає захищати зуби від шкідливої дії мікроорганізмів.

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8e%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f_17%d0%b0

Газовані напої. Практично вся солодка газована вода містить ортофосфорну кислоту. Висока кислотність цього напою руйнує емаль, а барвники, що містяться в кольоровій газованій воді, легко проникають углиб зубній емалі.

Ягоди. Такі ягоди, як чорниця, ожина, чорна смородина, у своєму складі містять велику кількість кислот і пігментних молекул. Тому після їх споживання зуби набувають характерний відтінок. Безумовно, шкідливу дію на зуби не можна порівнювати з тією неоцінимою користю, яку ягоди приносять здоров’ю нашого організму. Тому не варто відмовляти собі в ягодах, необхідно лише ретельніше стежити за станом порожнини рота.

Цукерки. До фарбування зубів можуть привести солодощі, особливо ірис і карамель. Часте вживання цукерок і льодяників не лише зіпсує зовнішній вигляд зубів, але і негативно позначиться на їх структурі. Захоплення солодощами сприяє розмноженню мікроорганізмів, внаслідок чого розвивається карієс.

Буряк. Після вживання бурякового соку чи буряка слід почистити зуби, або хоч би прополоскати ротову порожнину. Буряк містить велику кількість елементів, що мають забарвлюючу дію.

Попередня стаття

Продукти для білосніжної посмішки

Для підтримки білосніжної посмішки не обов'язкові часті візити до стоматолога. Зберегти здоров'я і природну білизну зубів допоможуть деякі овочі і ... Читати далі

Наступна стаття

Смужки для відбілювання зубів руйнують дентин

Засоби для відбілювання емалі допомагають освітлити посмішку на декілька тонів, але, як виявили дослідники, також можуть руйнувати структуру зуба. У ... Читати далі