Стоматит у дитини

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_34

Стоматит – це запалення слизової оболонки ротової порожнини. Причини стоматиту в дітей можуть бути різними. Запалення слизової оболонки рота в дітей викликає грибкова, вірусна, бактеріальна інфекції. Часто це захворювання розвивається на тлі опіків і мікротравм слизової оболонки в результаті вживання гарячої їжі і питва.

Причиною мікротравм може бути неправильний прикус, звичка тримати в роті сторонні предмети, несподіваним прикушенням щоки чи язика під час вживання їжі. Часто стоматит з’являється в роті в дітей з ослабленим імунітетом. Його можуть викликати такі хвороби, як спастичний коліт, дисбактеріоз. Викликаний стрептококами і стафілококами мікробний стоматит часто супроводжує отит, ангіну і пневмонію, а також алергію і герпес.

Симптоми стоматиту – обкладений язик, тріщини на губах, можлива поява на слизовій оболонці піднебіння виразок.

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_35

При стоматиті через больові відчуття в роті прийом їжі доставляє дитині утруднення. З раціону хворої на стоматит дитини необхідно виключити будь-яку дратівливу їжу (кислу, солону, смажену), а також звести до мінімуму прийом солодкої їжі, окрім меду. Краще всього хвору дитину годувати не частіше 3-4 раз на день рідкими чи напіврідкими продуктами, не занадто теплими (йогурт, молоко, сир, пюре). Після прийому їжі треба обов’язково промити порожнину рота розчином соди чи теплою кип’яченою водою.

Між прийомами їжі намагайтеся нічого дитині не давати, щоб могли подіяти ліки.

Як правило, лікування стоматиту в дітей проводиться за допомогою антисептиків і навіть антибіотиків. Найпростіший засіб лікування цього захворювання в дітей у домашніх умовах – протирання порожнини рота розчином соди і води. Проти болю і запалення ефективне регулярне промивання рота відваром ромашки.

Також можна регулярно протирати ротову порожнину олією шипшини, льняною олією, олією персика чи соком каланхое, а також медом.

Попередня стаття

Молочниця

Молочниця - це інфекція, спричинена дріжджовими грибками, що живуть у роті і в кишечнику. Ці грибки контролюються бактеріями, але часом ... Читати далі

Наступна стаття

Що треба знати про здоров'я дитячих зубів

Стоматологічні проблеми в дітей протікають абсолютно інакше, ніж у дорослих. Неодмінно треба пам'ятати про зв'язок зубних захворювань з процесами росту ... Читати далі