Молочниця

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_32

Молочниця – це інфекція, спричинена дріжджовими грибками, що живуть у роті і в кишечнику. Ці грибки контролюються бактеріями, але часом розмножуються безконтрольно, викликаючи запальну, подразнену висипку. Іноді вони поширюються через кишечник і викликають висипку навколо анального отвору. Це не є серйозна інфекція, і хоча вона не реагує на домашні засоби лікування, здебільшого швидко ліквідовується за допомогою медикаментів.

Симптоми молочниці:

  • Небажання їсти через біль у горлі;
  • мутно-жовті, трохи виступаючі плями на внутрішніх сторонах щік, язику, піднебінні, які не зійдуть, якщо намагатися їх стерти;
  • у немовлят – висипка навколо анального отвору, виглядає як пелюшкова висипка.

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_33

Щоб перевірити молочниця у вашої дитини чи ні, чистою хустинкою легко витріть налети в роті дитини. Якщо вони не зійдуть – у неї, мабуть, молочниця. Не тріть сильно: якщо здерете їх, залишиться кровоточива рана.

Проконсультуйтесь з лікарем, якщо підозрюєте, що в дитини молочниця. Він може виписати ліки для закапування в рот перед їжею чи дітям старше двох років карамельки для смоктання.

Молочниця – найпоширеніша інфекція в дітей. Діти після року схильні до болячок від простуди на губах і навколо них, а деколи і в роті.

Допомога дитині з ураженою ротовою порожниною

Готуйте страви, які дитині легко їсти. Якщо годуєте дитину штучно, купіть спеціальну м’яку соску, яку треба добре мити і стерилізувати після кожного годування.

Якщо годуєте грудьми, продовжуйте як звичайно, але дотримуйтесь правил гігієни сосків, щоб вони не були заражені. Мийте їх водою без мила після кожного годування і частіше змінюйте прокладки в бюстгальтері. Якщо груди інфікуються і з’являться білі прищі, зверніться до лікаря.

Щоб допомогти хворій дитині необхідно протирати ротика марлевим тампоном зі слабим содовим розчином.

Страви для дітей хворих на молочницю

При молочниці їжа і пиття повинні бути якомога безболіснішими. Гарячі страви охолодіть перед вживанням, оскільки гаряча їжа загалом завдає більше болю, ніж холодна, і давайте дитині багато холодних напоїв.

Якщо вона не хоче ні їсти, ані пити, скористайтеся наведеними далі порадами.

  • Дозволяйте дитині пити через соломку чи використовуйте навчальне горнятко – це менш болісно, ніж пити зі звичайного горнятка.
  • Холодні напої. Подавайте напої холодними і уникайте фруктового соку, оскільки він дуже кислий.
  • Морозиво.Дитині буде легко їсти таку холодну страву, як морозиво.
  • Суп. Він поживний, його легко їсти і можна подавати холодним. Альтернативно, розводьте страви і нарізайте їжу дрібними шматочками.
  • Сир.Заохотьте дитину завершити їжу сиром і питтям води, щоб, не чистячи зуби, тримати їх у чистоті.

 Цікава інформація

Для запобігання виникнення молочниці, необхідно змащувати пустушку тонким шаром меду, який виступає в ролі антисептика.

Попередня стаття

Прорізування молочних зубів у дітей

Поява молочних зубів - дуже важливий етап у житті дитини. Цієї події багато мам чекають з побоюванням. Адже прорізування зубів ... Читати далі

Наступна стаття

Стоматит у дитини

Стоматит - це запалення слизової оболонки ротової порожнини. Причини стоматиту в дітей можуть бути різними. Запалення слизової оболонки рота в ... Читати далі