Проблеми із зубами в період вагітності

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_7

Як відомо, під час вагітності для жінки характерна зміна її гормонального фону, що відбивається на стані мікрофлори порожнини рота. Зуби стають чутливими і схильними до руйнування. А підвищений рівень гормонів робить тканини ясен схильними до різних бактеріальних інфекцій. У стоматології навіть існує таке поняття, як “гінгівіт вагітних” – це обумовлене гормональними причинами захворювання ясен.

Гінгівіт – тільки первинна стадія більш серйозних проблем. Розпізнати це захворювання досить просто: запалюються і кровоточать ясна, виникає неприємний запах з рота (детальніше про гінгівіт ми поговоримо в наступному розділі). До того ж, під час вагітності збільшується потреба організму в кальції, внаслідок чого досить часто починає страждати зубна емаль, що захищає зуби від руйнівного впливу різних мікроорганізмів. Адже для нормального розвитку дитини цей елемент абсолютно необхідний, тому, при нестачі кальцію в поживних речовинах, організм дитини шукає інші шляхи для задоволення своїх потреб. Таким чином, кальцій, необхідний для нормального росту, дитина починає отримувати із зубів своєї матері.

Якщо ж на початку вагітності в мами виникає сильний токсикоз, то через блювоту в порожнині рота підвищується кислотність, що теж руйнівно впливає на зубну емаль і сприяє розвитку карієсу.

Тому для профілактики виникнення хвороб зубів і тканин порожнини рота мамі необхідно виконувати декілька простих медичних рекомендацій:

  • Проводити профілактичний огляд у стоматолога на 3 і 7 місяцях вагітності, навіть якщо ваші зуби і порожнина рота знаходяться в бездоганному стані. Тим більше не зволікайте з профілактичним оглядом, якщо із зубами чи яснами виникають проблеми. Не бійтеся болю – чим раніше ви покажетесь фахівцеві, тим менш важким і болісним буде подальше лікування.
  • Особливу увагу слід приділити гігієні ротової порожнини: при можливості (за відсутності сильного токсикозу) чистити зуби двічі на день, а після прийому їжі полоскати рот зубними еліксирами чи відварами лікарських рослин (окрім звіробою, який може призвести до викидня), які часто використовують у народній медицині.
  • Організувати збалансоване харчування. Особливу увагу треба приділити продуктам, що містять кальцій (детальніше про харчування ми поговоримо в наступних розділах).
  • Зрозуміло, що профілактику і лікування хвороб зубів, а також запалень ясен у період вагітності необхідно проводити за допомогою лікарських препаратів, які не проникають через плацентарний бар’єр.

Приділяючи достатню увагу здоров’ю своїх зубів під час вагітності, мама зможе зберегти їх від передчасного руйнування.

Попередня стаття

Гельмінти при вагітності

Вагітні жінки, як правило, з особливою увагою ставляться до власного здоров'я. Адже від здоров'я мами залежить благополучне протікання вагітності і ... Читати далі

Наступна стаття

Гінгівіт у вагітних

Почервоніння ясен біля шийок зубів – одна з перших ознак гінгівіту Гінгівіт вагітних є окремим різновидом ... Читати далі