Гельмінти при вагітності

Вагітні жінки, як правило, з особливою увагою ставляться до власного здоров’я. Адже від здоров’я мами залежить благополучне протікання вагітності і здоров’я малюка. Але, на превеликий жаль, застрахуватися під час вагітності від будь-яких несприятливих чинників, на жаль, неможливо.

Що робити, якщо під час обстеження у вагітної були виявлені гельмінти (глисти)? По-перше, у жодному випадку не панікувати, погодьтеся – глисти – це не найстрашніше, що може статися під час вагітності.

Але залишати цю проблему без уваги також не можна. Адже глисти – це паразитичні черв’яки, що живуть в організмі людини, викликаючи хвороби окремих органів або погіршуючи загальний стан здоров’я.

При позитивному аналізі на яйце-глист, вагітній неодмінно треба звернутися до фахівця. Оскільки насправді величезне значення має не лише сам факт присутності в організмі паразитів, але їх вид, а також, наявний термін вагітності.

Як правило, найчастіше в людей зустрічаються такі види глистів: гострики, солітер, аскариди, лямблії.

Особливо можуть бути небезпечними для вагітних жінок аскариди. Річ у тому, що саме їхні личинки здатні пробратися в організм дитини через плаценту. Якщо глисти “окупують” легені дитини, то вона вже з перших днів після своєї появи на світ буде постійно хворіти на ГРЗ, а також бронхіти, або пневмонії, які практично не піддаватимуться стандартному лікуванню антибіотиками. Ще страшніше, якщо глисти проникнуть у мозок дитини, провокуючи гідроенцефалію та інші серйозні ускладнення. Окрім того наявність глистів при вагітності – це посилений загальний токсикоз.

Лікування глистів під час вагітності

Якщо ж це все таки сталося і у вас були виявлені глисти, у жодному випадку, не намагайтеся займатися самолікуванням, приймаючи якісь протиглисні препарати. Річ у тому, що практично всі ліки, що вживаються в цьому випадку дуже токсичні і можуть зашкодити дитині і навіть спровокувати викидень.

Оскільки під час вагітності вживати протиглисні лікарські препарати не можна, то слід звернутися до народної медицини. Найбільш ефективні засоби від глистів при вагітності – це рослини з досить потужною протиглисною дією, а саме: кавун, гранат, суниця, капуста білокачанна, волоський горіх, редька, морква. Проте перш ніж приступати до вживання навіть таких, здавалося б, нешкідливих засобів, варто проконсультуватися в гінеколога, оскільки навіть рослинні препарати не завжди можна використовувати вагітним.

Дуже ефективним і практично нешкідливим засобом усунення глистів є гарбузове насіння (сире, із зеленою плівкою).

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_5

Слід натщесерце з’їсти 2 чи 3 ложки цього насіння і через 2 години випити 2 столових ложки оливкової олії (в якості досить м’якого проносного). У результаті, глисти повинні вийти самі разом із калом. Процедуру слід проводити кілька разів до видужування. А можна просто з’їдати приблизно по півстакана насіння гарбуза за півгодини до чергового прийому їжі протягом тижня. Застосування цього засобу допомагає багатьом, але, на жаль, не всім. Але цей засіб, принаймні, нешкідливий. Також, рекомендується їсти сиру моркву.

Після проведеного лікування, слід значно посилити особисту гігієну і поберегтися щоб не захворіти повторно. А ще краще, вживати профілактичні заходи ще до вагітності і не хворіти! Тим більше що для попередження зараження досить дотримуватися елементарних правил гігієни.

Профілактика появи глистів

Washing hands

Слід частіше мити руки, особливо після контакту з будь-якими тваринами, після відвідування туалету і перед прийомом їжі. Необхідно стежити за чистотою овочів і фруктів, які ви споживаєте, а м’ясо і рибу піддавати стандартній термічній обробці, відмовившись від таких делікатесів, як суші чи біфштекси з кров’ю.

Треба ретельно оберігати харчові продукти від можливого контакту з комахами (мухами, тарганами) і гризунами.

Намагайтеся частіше прати вашу білизну і рушники, причому робіть це при максимально високих температурах, і так само ретельно обдаючи парою (скажімо при прасуванні) буквально всю вашу білизну. Ніколи не гризіть нігті, завжди використовуйте мило при ранішньому і вечірньому туалеті. Слід сказати, що всі подібні заходи зможуть допомогти не лише повністю вберегтися від появи паразитів, зокрема від глистів, але і досить швидко прогнати, скажімо, гострики, які зуміли-таки оселитися у вашому організмі. Пам’ятайте термін їхнього життя, як правило, складає не більше місяця. Тому, не давши собі повторно заразитися, ви через місяць будете здорові і позбавлені від них.

Попередня стаття

Триместри вагітності за тижнями

У кожної вагітної жінки з'являється безліч питань: "Який зараз мій малюк? Як він розвивається, що відчуває, що йому шкідливе, що ... Читати далі

Наступна стаття

Проблеми із зубами в період вагітності

Як відомо, під час вагітності для жінки характерна зміна її гормонального фону, що відбивається на стані мікрофлори порожнини рота. Зуби ... Читати далі