Гінгівіт у вагітних

 Почервоніння ясен біля шийок зубів – одна з перших ознак гінгівіту

Почервоніння ясен біля шийок зубів – одна з перших ознак гінгівіту

Гінгівіт вагітних є окремим різновидом гінгівіту, що пов’язаний зі зміною в організмі жінки гормонального фону.

Гормони, що виробляються, впливають на клітини слизової оболонки різних органів вагітної жінки і викликають зміни в порожнині рота. Тому вагітній жінці слід бути готовою не лише до підвищеного слиновиділення, але і до підвищеної чутливості ясен, а також їхньої кровоточивості під час чищення зубів.

Для відвертання подальшого розвитку гінгівіту, треба виконувати декілька нескладних рекомендацій:

  • Їжте більше фруктів і овочів, багатих на вітамін С. Також для зубів корисні харчові продукти з великим вмістом кальцію: молоко, сири.
  • Відмовтеся під час вагітності від тягучої карамелі та інших подібних солодощів, оскільки іриски та інші клейкі продукти скупчуються в заглибленнях припухлих ясен.
  • Також слід відмовитися від вживання зеленого чаю, який вимиває кальцій з організму.
  • Полощіть рот кілька разів на день зубним еліксиром.
  • Якщо у вас не сильний токсикоз – намагайтеся чистити зуби двічі на день.
  • Використовуйте зубну щітку з м’якою щетиною, яка не викликає кровоточивості ясен. Окрім того, при токсикозі краще використовувати дитячі зубні щітки – у них менше за розмірами голівки, через що вони викликають менший блювотний рефлекс.
  • Полощіть ротову порожнину за допомогою розчину: 1 стол. ложка води і 10-15 мл. перекису водню. Цей розчин вбиває всі паразитотворні форми мікробів і відновлює природну мікрофлору порожнини рота.

Варто звернути увагу на те, що гігієна порожнини рота під час вагітності сильно ускладнюється через токсикоз. Щоб хоч якось знизити негативний ефект цього вкрай неприємного явища рекомендується їсти яблука.

Якщо ж ви відчуваєте сильну нудоту із самого ранку, бажано з’їсти скоринку чорного хліба, не встаючи з ліжка, а також, бажано, взагалі приймати їжу лежачи в ліжку доки не перестане нудити.

Гінгівіт вагітних, як правило, розвивається на друго-третьому місяці вагітності, і за статистикою в середньому вражає 45-60% мам. Поліпшення настає тільки наприкінці 8 місяця вагітності, коли знижується вироблення гормонів.

Попередня стаття

Проблеми із зубами в період вагітності

Як відомо, під час вагітності для жінки характерна зміна її гормонального фону, що відбивається на стані мікрофлори порожнини рота. Зуби ... Читати далі

Наступна стаття

Які зубні пасти слід використовувати під час вагітності

У період вагітності рекомендується використовувати як мінімум дві зубні пасти. До складу першої повинні входити антибактеріальні препарати (наприклад, триклозан), а ... Читати далі