Погляди на красу посмішки в різних народів світу

%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b5_5

У багатьох народів світу різняться погляди на красу посмішки. Вашій увазі пропонуємо кілька прикладів цього.

Дусуни, жителі острова Борнео вважали, а дехто вважає і по цей день, що зуби мають бути чорними. До великих свят спеціальним розчином зуби покривали смужкою бананового листа на 40 годин, при цьому не можна було ні пити, ні їсти – краса вимагає жертв! Потім багатостраждальні органи натирали корою повзучої рослини, змішаної з вапном.

Чорніння зубів також ще нині практикують багато народів південно-східної Азії.

%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b5_5b

Щось схоже витворяли і майа. Тільки окрім чорніння вони були глибоко переконані, що зуби необхідно підпиляти. Най­красивіші – у вигляді пеньків.

Деякі індіанські народності теж підпилювали зуби. Правда форма пеньків їх не надихала, зовсім інша справа – трикутна форма. Посмішка повинна була нагадувати акулячу. Так ворогам страшніше буде.

Таких самих поглядів з краси посмішки дотримуються деякі народи вже згаданої південно-східної Азії.

%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b5_5g

Деякі африканські племена, наприклад, нуер, виламують різці для того, щоб відрізнятися від тварин.

У племен південно-східної Австралії вибивають передні зуби. Правда, до краси ця жахлива процедура не має відношення. Зуби жертвують місцевим богам.

Плем’я пангве вибивають один передній зуб для того, щоб особливо ефективно плюватися. Європейцеві таке не зрозуміти, проте вміння далеке плювати – предмет особливої гордості для народу пангве. Про найбільших умільців складаються найнеймовірніші легенди.

%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b5_5f

Даякі висвердлювали отвори в зубах для того, щоб вставити кружечки міді чи перламутру. Деякі народи Індії досі вважають необхідним прикрасити передні зуби вставле­ни­ми в отвори шматочками нефриту, обсидіану чи іншого каміння.

Серед чоловічого населення Ефіопії колись існував звичай загострювати зуби. Хлопець не міг сподобатися нареченій, якщо не підлягав цій операції. Дієвою вона вважалася лише в тому випадку, якщо йому вдавалося розкусити гілки бамбука.

%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b5_5i

 

Попередня стаття

Ручні медичні інструменти в стоматології

Кожен, хто відвідував кабінет стоматолога, знає, що для роботи лікареві необхідно чимало спеціальних пристосувань - лише в цьому випадку можна ... Читати далі

Наступна стаття

Що таке декоративна стоматологія?

Здорові зуби – це необхідність, але це ще не все, чим займається сучасна стоматологія. Останнім часом все активніше розвивається її ... Читати далі