Що таке декоративна стоматологія?

Декоративна стоматологія_0

Здорові зуби – це необхідність, але це ще не все, чим займається сучасна стоматологія. Останнім часом все активніше розвивається її декоративний напрям. Хочете блиснути? Будь ласка! У вашому розпорядженні не лише талант, почуття гумору і вишуканий смак, але і… дорогоцінна посмішка. У прямому розумінні цього слова.

Від майя до наших днів

Приблизно тисячу років тому індіанці майя у Центральній Америці прикрашали свої зуби інкрустаціями з бірюзових і нефритових заклепок. Для цього вони висвердлювали отвори в зубах і кріпили камінчики речовиною, що нагадує сучасний цемент.

Декоративна стоматологія_1

Чи думали вони, що їх приклад надихатиме модників і модниць XXI століття? Навряд чи.

Проте сьогодні існують усі можливості піти стопами древніх у прикрашуванні власних зубів. Спочатку, як і в майя (там інкрустувати камінчики могли тільки знатні особи), ця процедура вважалася елітною. Але виблискуючі зуби досить швидко стали загальним надбанням – нині стоматологічний декор не такий вже дорогий. Якщо ви хочете стати володарем блискучої посмішки, необов’язково розщедрюватися на діаманти. Модниці і модники прикрашають зуби не лише коштовностями, але і стразами або скайсами (імітацією під коштовне каміння).

Турбот повний рот

Ясна річ, жодний діамант не прикрасить криві, хворі і жовті зуби. Перш ніж встановити камінчик, необхідно вилікувати карієс, обзавестися бездоганним зубним рядом і білосніжною посмішкою. Якщо зуби здорові, але не задовольняє їхній колір, перед цим проводиться вибілювання, а вже потім фіксують прикрасу.

Камінчики встановлюють на верхніх зубах, на так званій лінії посмішки – на ікла, різці чи перший премоляр. Який саме зуб “відсвічуватиме”, вирішується індивідуально. Треба дивитися, скільки зубів видно при посмішці і на скільки вони при цьому відкриті погляду оточення.

Декоративна стоматологія_2

У когось видно тільки краї зубів, у когось – проглядають ясна. Загалом, слід просто вибрати місце, де прикраса виглядатиме гармонійно. Якщо віддати перевагу важко – просто приміряйте свій скарб, тимчасово “посадивши” його на бонд (пломбувальний матеріал).

Величезне значення має і розмір “камінчика”. Тут теж усе індивідуально. На великих зубах великий камінь виглядатиме гармонійно, а на маленьких – вульгарно.

Час вибирати каміння

У декоративній стоматології застосовують ті ж прикраси, що і в ювелірній справі. У попиті золото, сапфіри і діаманти. Найчастіше клієнти вибирають останні. Огранка в “зубних” алмазів стандартна – 57 граней, інакше вони не виблискуватимуть. Ще одна особливість “дорогоцінної посмішки”: при денному освітлюванні коштовного камня майже не видно, проте при штучному, вечірньому освітленні він грає усіма барвами. Діаманти бувають розміром від 1 до 4 мм, круглої, овальної і прямокутної форми і розрізняються за чистотою. Чим чистіше діамант, тим він дорожчий.

Золоті прикраси пропонуються у формі зірочок, сердечок і напівмісяців з плоскою основою.

Декоративна стоматологія_3_1

Щоб зробити вибір між благородним металом і коштовним камінням, необхідно послуговуватися не лише естетичною стороною питання, але і практичною. Якщо вас спокушає елітна стоматологія і ви вибираєте між золотом і діамантом, майте на увазі, що золоту прикрасу можна загубити, а діамантом зіпсувати зуби. І все це обумовлено способом прикріплення прикраси.

Краса вимагає жертв

Сьогодні практикують два варіанти інкрустації зубів: з препаруванням і без нього. У першому випадку в емалі просвердлюється порожнина завглибшки півміліметра. У порожнині пломбувальними матеріалами закріплюється камінчик. Такий спосіб продиктований формою коштовного каміння – вона опукла, тому в зубі необхідно заздалегідь робити порожнину. Але, висвердлюючи її, ми порушуємо емаль, яка надалі не відновиться.

А “пожертвувати” запломбований зуб не шкода. Зазвичай так і роблять – поєднують лікування карієсу з декором – як мовиться, приємне з корисним. Процедура інкрустації безболісна і швидка. На фіксацію «камінчика» у вже наявну пломбу знадобиться всього хвилин 10. А поєднуючи з установкою пломби – хвилин 20-30.

Так кріплять діаманти. Надійна фіксація дозволяє прикрасі триматися декілька років, і, як стверджують фахівці, втратити її неможливо.

Для кріплення золотих прикрас використовують більш гуманний спосіб, який практично не приносить шкоди зубній емалі. Оскільки ці прикраси мають плоску основу, їх можна попросту приклеїти. Поверхня зуба обробляється спеціальним розчином, що використовується при вибілюванні зубів. Аплікація наноситься на зуб клейкою речовиною, бондом (пломбувальним матеріалом). Прикраса тримається від шести місяців до року. Але є небезпека, що вона сколеться твердою їжею і загубиться. Тому необхідно дотримувати певні заходи обережності – від горіхів у шкаралупі вже точно доведеться відмовитися.

Окрім цього не варто забувати, що золото з часом може потьмяніти. Цей процес прискориться, якщо погано чистити зуби, багато палити і вживати продукти, які добре зафарблюють (наприклад, буряк). Щоб повернути минулий блиск “зірочці” або “сердечку”, доведеться звернутися до стоматолога для професійного полірування прикрас. Зазвичай його роблять раз на три місяці. Діаманти ж не тьмяніють і невибагливі в догляді.

Блискуча аплікація

Прибічникам гуманного способу інкрустації, які морально не готові до втрати своєї золотої зірки, підійдуть скайси. Скайс – це імітація під коштовне каміння (діамант, сапфір) теж розміром від 1 до 4 мм у діаметрі.

Декоративна стоматологія_4

Як матеріал може використовуватися гірський кришталь. Аплікації мають майже плоску фактуру, завдяки чому вони не спричинять жодних незручностей при носінні, споживанні їжі, чищенні зубів. Через особливості огранки і шліфування задньої поверхні, камінь блищить і переливається зсередини. Тому на зубі скайс не відрізниш від діаманта, “грає” він так само, і про підробку знатимете тільки ви. Таким чином, у скайсів є свої плюси: при кріпленні не пошкоджується емаль, і не шкода, якщо вони загубляться.

Декоративна стоматологія_5

Кому потрібне “каміння” на зуби?

Найчастіше до такої послуги прибігають підлітки і молодь, що цінує оригінальність вигляду. Ті, хто перепробував пірсінг, тату, нарощування нігтів і усілякі прикраси тіла.

Не проти “блиснути зубом” і молоді жінки – адже саме для них властиве сильне бажання сподобатися протилежній статі.

Іноді люди більш старшого віку за допомогою акуратних елегантних інкрустацій підкреслюють доглянутість та індивідуальний стиль. Але звертаються за цією процедурою люди у старшому віці рідко. Хоча буває, що, раз спробувавши, не можуть зупинитися і інкрустують по кілька «камінчиків».

Так само увагу до своєї зовнішності досить часто привертають зірки шоу-бізнесу.

За матеріалами сайту Укрдентал

Попередня стаття

Погляди на красу посмішки в різних народів світу

У багатьох народів світу різняться погляди на красу посмішки. Вашій увазі пропонуємо кілька прикладів цього. Дусуни, жителі острова Борнео вважали, ... Читати далі

Наступна стаття

Пірсинг у стоматології

Пірсинг ротової порожнини є наростаючою тенденцією серед молоді. У ротовій порожнині найбільш поширений пірсинг язика, губ і щік, що спричиняє ... Читати далі