Згідно з системою SILADENT техніка суцільного литва – це метод, за допомогою якого можна економічно виготовити протез, використовуючи техніку подвійної коронки. У цих протезах первинні і вторинні компоненти складаються із сплаву недорогоцінних металів. Первинні коронки виготовляються звичайним способом, після чого вторинні коронки і каркас відливаються одночасно з допомогою техніки суцільного литва.

Для первинних коронок ми рекомендуємо використовувати LEG-сплав TEK-1, оскільки він доволі легко піддається фрезеруванню. У випадку із сплавами з недорогоцінних металів деформація в результаті усадки після литва значно ускладнює процес припасування телескопів, тому ми рекомендуємо надати первинним коронкам конусність 2°.

Для ефективного литва ми радимо використовувати пакувальні матеріали Premium або Presto Vest II, а для фрезерування первинних коронок – наждачний папір Conofix.

Перед початком процедури дублювання перенесіть первинні компоненти на майстер-модель. Ви також можете покрити їх зсередини тонким шаром вазеліну чи крему для рук. Ця процедура дозволить уникнути попадання силікону під коронку і зберегти її положення в ділянці шийки.

Потім приберіть надлишки матеріалу шматочком тканини, ізолюйте усі помітні заглиблення.

Тепер можна приступати до дублювання з використанням відповідної методики SILADENT.

Для дублювання ми рекомендуємо використовувати силіконовий матеріал TEK-1 SIL.
Дублювання
Дублювання з використанням системи SILADENT.
Є чотири розміри стабілізуючих вставок. Виберіть підставку, що відповідає розміру моделі. Навколо моделі нанесіть шар силікону завтовшки приблизно 10 мм. По контуру вставки прикріпіть крепову стрічку SILADENT. Нахльостування повинне розташовуватися ззаду і бути не менше 10-15 мм.

Потім виберіть найбільшу стабілізуючу вставку з можливих і прикріпіть її гвинтами до хреста для дублювання або фіксуючого пристрою. Вставка не повинна торкатися стрічки. Потім необхідно заповнити кювету так, щоб у верхній точці модель була закрита хоч би на 3 мм.
Далі кювета для дублювання поміщається у фіксуючий пристрій і стабілізуючу вставку занурюють у силікон. Важливо, щоб її зовнішня поверхня залишалася вільною від силікону. Це треба для того, щоб шар силікону над моделлю залишався досить товстим.

Виготовлення дублюючої моделі
При використанні техніки суцільного литва треба розв’язати ту ж проблему, що і при виготовленні інших конструкцій на дублюючій моделі: вторинні коронки сидять занадто туго, а інший каркас – ідеально. Чи, навпаки, окремі коронки сидять добре, а вся конструкція занадто велика за розмірами.
Це змусило нас замислитися над тим, як ми можемо збільшити коефіцієнт розширення пакувальної маси з метою забезпечення доброго припасування окремих коронок і всієї конструкції в цілому. Наше рішення полягає в заливці маси в два етапи, коли використовуються дві різні консистенції рідин, одна з яких потрібна для змішування пакувальної маси для заповнення форми в ділянці коронок, а інша – для основного об’єму форми.
Визначення необхідного коефіцієнта розширення при застиганні
Спершу визначить розмір або об’єм окремої коронки в силіконовій формі. Зазвичай чим менше об’єм первинної коронки, тим більше має бути коефіцієнт розширення. Скажімо, для коронки премоляра при використанні пакувальної маси TEK-1 VEST достатньо 65-75% розчину рідини TEK-1. Для коронок меншого розміру необхідно використовувати більш концентрований розчин, для коронок більшого розміру – розчин меншої концентрації. Пам’ятайте, що при розбавленні рідини можна використовувати тільки дистильовану воду. Для частини моделі, що залишилася, ви можете узяти ту ж рідину з концентрацією приблизно 50 %.
Пакування в два етапи

Змішайте невелику кількість пакувальної маси (50 г) з рідиною TEK-1 у потрібній концентрації і залийте суміш у дублюючу форму.
У той же самий час змішайте масу для частини моделі, що залишилася, з рідиною відповідної концентрації.

Цей метод дозволяє вам створити одну дублюючу модель за допомогою різних концентрацій рідини. Якщо є значна різниця в об’ємах коронок (вузькі нижні передні зуби і моляри), вам може знадобитися рідина в кількох концентраціях.

Зрозуміло, потрібен певний досвід використання методу, описаного вище, проте щойно ви освоїте його, успіх гарантований.
Моделювання
При телескопічному протезуванні і протезуванні з використанням подвійних коронок необхідно моделювати оклюзійні поверхні. Щоб полегшити цей процес, ми рекомендуємо вам перенести дублюючу модель в артикулятор за допомогою системи Occlutop.
Як альтернатива: ви можете змоделювати ковпачки на еталонній моделі із вже встановленими первинними коронками, перенести їх на дублюючу модель і заповнити простір, що залишився, воском. Ковпачок моделюється з самоізолюючого високоеластичного воску TEK-1. Після цього коригується пришийкова ділянка і ковпачок відділяється.

Товщина стінки ковпачка повинна дорівнювати приблизно 0,5 мм. Потім за допомогою скальпеля оклюзійна поверхня ковпачка акуратно відділяється і на модель встановлюється воскове кільце, що залишилося.

Оскільки верх ковпачка був відокремлений, воскове кільце має встановитися без особливих проблем. Завдяки еластичності воску положення кільця можна змінювати, поки не буде досягнуте ідеальне його положення в пришийковій ділянці. Невелика напруга на моделі, викликана установкою кільця, не дозволить пакувальному матеріалу потрапити під коронку.

Потім верхня частина ковпачка кріпиться до кільця за допомогою воску. Після цього проводиться створення воскової моделі.



Встановлення ливників
Ми рекомендуємо наступний спосіб встановлення ливників. Основне правило: лити від товстого до тонкого.
Таким чином, основні ливники (3,5 мм) завжди повинні кріпитися до найбільш товстих частин воскової моделі.

Там, де це правило неможливо застосувати, до щільніших компонентів моделі приєднуються додаткові ливники (2-2,5 мм). У нашому випадку це подвійні коронки. Литво сплаву так само запобігає його усадці в міру охолодження, а також деформації готової роботи.

Якщо ви використовуєте для литва центрифугу, ми рекомендуємо на додаток до основних і додаткових ливників використовувати канали компенсації тиску. Далі воскова модель заливається за допомогою технології SILADENT, причому рідина для розширення має ту ж концентрацію, що і при виготовленні дублюючої моделі.
Заливка моделі
Для техніки суцільного литва TEK-1 ми рекомендуємо використовувати крепову стрічку SILADENT для створення опоки.

Цей варіант є економічнішим, а також має ще одно перевагу в порівнянні з іншими методами формування опоки – велика площа поверхні швидше нагрівається і швидше остигає після відливання.

Литво і обробка
Попередній нагрів і литво.
Після затвердіння пакувального матеріалу помістіть опоку конусом вниз у холодну муфельну піч і прогрійте. Зверніть увагу на теплові цикли для звичайного і прискореного литва, вказані в інструкціях до обладнання.
Обробка і встановлення
Після завершення процедури литва і піскоструминної обробки литого каркаса можна переходити до його примірки.
Спершу приберіть допоміжні ливники і залиште основні для стійкості. Приберіть дефекти литва, потім помістіть каркас на еталонну модель без первинних коронок для попередньої оцінки форми.

Потім підготуйте вторинні коронки, також прибравши дефекти литва. Потім обробіть вторинні коронки до необхідної товщини шару. Телескопи мають бути припасовані на 90-95% ідеально.

Після цього нанесіть маркер на первинні коронки і акуратно припасуйте вторинні. Тепер візьміть гумовий полір і відполіруйте дефекти, що дасть решту 5% посадки.

Встановлення і полірування
Остаточне припасування досягається поліровкою. Ми рекомендуємо використовувати повстяні конуси і алмазну полірувальну пасту TEK-1 POL для полірування внутрішніх поверхонь вторинних коронок.

Якщо ви хочете досягти дзеркальної поверхні, ви можете використовувати спочатку жорстку, а потім м’яку щітку разом з пастою TEK-1 POL. Ідеальна швидкість обертання при поліровці складає 8-10 тис. обертів за хвилину.

Після перевірки форми на еталонній моделі зі встановленими первинними коронками приберіть основні ливники і ретельно відполіруйте литво.

Підсумок
Техніка суцільного литва TEK-1 з використанням системи SILADENT дозволяє виготовити комбінований протез із сплавів недорогоцінних металів з використанням техніки подвійної коронки без зайвих витрат і без ризику для припасування.

Щойно ви опануєте цю техніку, ви усвідомите всю цінність вищевказаних методів (безкюветне дублювання, заливка в два етапи, що дозволяє збільшити коефіцієнт розширення пакувальної маси, володіння технікою литва), застосування яких дозволяє створити якісний протез.
За матеріалами сайту https://dentalmagazine.ru