Кламер №3 (комбінований)

Кламери системи Нея2_03

Складається з жорсткого плеча (такого самого ж, як і у кламера №1), що з’єднується з оклюзійною накладкою, і другого пружного плеча (як у Т-подібно розщепленого кламера №2), не зв’язаного з першою частиною і спрямованого до дуги протеза. Комбінований кламер застосовують у разі вестибулярного чи орального нахилу зубів.

Межова лінія у разі нахилу у вестибулярний бік буде припіднята на вестибулярному боці зуба, де й пропонується помістити Т-подібне плече з горизонтальним відхиленням 0,5 мм (калібр № 2). На оральному боці зуба, де межова лінія, навпаки, буде низько опущена, поміщають плече кламера Аккера. У цьому разі воно буде повністю в опорній зоні і відіграватиме лише стабілізуючу роль. За нахилу в оральний бік діють навпаки: там, де припіднята межова лінія, застосовують охоплення на пружному плечі (кламер №2), а на боці опущення її – плече кламера №1.

Комбінований кламер застосовують головним чином тоді, коли нахилені або повернуті опорні зуби, обмежені й кінцеві дефекти. Якщо застосовують комбінований кламер на іклах і різцях верхньої щелепи, Т-подібне плече розташовують лише на вестибулярній поверхні зубів. Місце закінчення плеча утримувальні частини визначають за допомогою калібру № 1.

Попередня стаття

Кламер №2 (розщеплений, Т-подібний)

Розщеплений, Т-подібний, кламер. Має міцну оклюзійну накладку, яка переходить у тіло, і два Т-подібні плеча, прикріплені до сідла, язикової чи ... Читати далі

Наступна стаття

Кламер №4 (кільцевий, одноплечовий)

Складається із довгого плеча, яке охоплює майже всю поверхню зуба, та двох оклюзійних накладок у медіальній і дистальній фісурах. Від ... Читати далі