Кламер №4 (кільцевий, одноплечовий)

Кламери системи Нея2_04

Складається із довгого плеча, яке охоплює майже всю поверхню зуба, та двох оклюзійних накладок у медіальній і дистальній фісурах. Від медіальної оклюзійної накладки опорна частина плеча іде по поверхні зуба, що протилежна нахилу, на рівні межової лінії і, охоплюючи дистальну поверхню, віддає на жувальну поверхню зуба ще одну оклюзійну накладку. Спускаючись на боці нахилу зуба під межовою лінією, плече закінчується в утримувальній зоні і створює пункт ретенції, але досить слабкий.

Кламер забезпечує добру опору, та його здатність до фіксування виражена слабко. Тому передбачається посилення фіксування кламером з другого боку. Для збільшення жорсткості кільцевого кламера створюють друге плече, яке йде від дуги чи від сідла і відходить від ясенного краю на 1,5-2 мм.

Кільцевий кламер застосовують на окремих молярах, які обмежують дефект зубного ряду і на верхній щелепі нахилені в бік щік, а на нижній – язика.

Оклюзійні накладки забезпечують рівномірне передавання тиску, що виникає під час жування, по осі зуба навіть тоді, коли зуб нахилений у бік дефекту. Для визначення місця утримувальної частини плеча кільцевого кламера використовують калібр № 2 у разі включених дефектів зубного ряду та калібр-стержень № 3 – у разі комбінованих.

Попередня стаття

Кламер №3 (комбінований)

Складається з жорсткого плеча (такого самого ж, як і у кламера №1), що з'єднується з оклюзійною накладкою, і другого пружного ... Читати далі

Наступна стаття

Кламер №5 (одноплечовий, зворотної дії)

Кламер №5 – одноплечовий, зворотної дії, з однією оклюзійною накладкою. Існують два варіанти його. Один з них – кламер задньої дії, ... Читати далі