Кламер №1 (Аккера)

Кламери системи Нея2_01

Двоплечовий кламер з оклюзійною накладкою. Його ще називають сідлоподібним. Складається із двох плечей і оклюзійної накладки, що з’єднані монолітно, а також тіла, розташованого на боці дефекту зубного ряду, і відростка.

Плечі кламера охоплюють 3/4 поверхні зуба, виконують опорну, стабілізуючу та фіксуючу функції. Оклюзійна накладка розміщується у фісурі, виконує опорну функцію.

Кламер Аккера застосовують у разі середнього розташування межової лінії. При цьому опорні елементи кламера не заважають оклюзійним співвідношенням, а утримувальні зони опорних зубів досить добре виражені з вестибулярного і орального боків. Це можливо за відсутності чи мінімального нахилу опорних зубів.

У разі кінцевих дефектів зубного ряду наявність жорсткого з’єднання кламера з базисом протеза сприяє передаванню тиску під час жування, переважно на опорний зуб, що наближає його до незнімних консольних протезів. Останнє призводить до функціонального перевантаження пародонта опорних зубів. Через це кламер Аккера найчастіше застосовують тоді, коли треба замістити обмежені дефекти зубного ряду і прямостоячі, не нахилені чи з мінімальним нахилом (до 0,5 мм), моляри та премоляри з добре вираженим екватором.

Жорстка частина кламера становить 2/3, а еластична – 1/3 довжини плеча. Для визначення місця закінчення утримувальної частини кламера на опорному зубі потрібен паралелометр, в якому використовують калібр № 1 чи № 2.

Попередня стаття

Сім видів нетипового розташування межової лінії

Прийнято виділяти сім основних видів нетипового напрямку межової лінії: має вигляд петлі, опуклість якої зміщена до ясенного краю (1) чи ... Читати далі

Наступна стаття

Кламер №2 (розщеплений, Т-подібний)

Розщеплений, Т-подібний, кламер. Має міцну оклюзійну накладку, яка переходить у тіло, і два Т-подібні плеча, прикріплені до сідла, язикової чи ... Читати далі