Постановка штучних зубів у часткові пластинкові протези

У виготовленні знімних протезів є вкрай важливою постановка штучних зубів, власними якими відновлюється дефект зубного ряду.

При постановці штучних зубів у частковий пластинковий протез орієнтирами для їх підбору та встановлення слугують наявні зуби. Попри це кожен штучний зуб має займати просторове положення згідно анатомічної будови зубощелепного апарату, а також вимог, що необхідні для повноцінного користування знімним протезом. А саме:

  • Штучні зуби мають стояти суворо по центру альвеолярного гребеня, що унеможливлює перекидання протеза під час бічних рухів нижньої щелепи, які відбуваються в процесі пережовування їжі. Втім, допускається відхилення від цього правила в постановці верхніх фронтальних зубів – їх часто встановлюють більш вестибулярно з метою створення перекриття верхніми зубами нижніх.
  • Для естетичної постановки жувальних зубів має велике значення нахили коронок зубів: верхні жувальні зуби мають бути нахилені в передньо-задньому напрямі, вісі коронок нижніх жувальних зубів мають бути вертикальними, можливе їх незначне відхилення в тому самому напрямі, що і верхніх. Ця вимога стосується також верхніх і нижніх ікол.
Ріжучий горбик ікла та щічні горбики премолярів мають знаходитись в одній площині
Ріжучий горбик ікла та щічні горбики премолярів мають знаходитись в одній площині
  • Для естетичної постановки фронтальних зубів велике значення має взаємне розміщення ріжучих країв: ріжучі краї різців мають бути паралельними один одному (можливий їх невеликий нахил з метою надання постановці більшої природності). Ріжучі краї верхніх центральних різців повинні бути розташовані дещо нижче (0,5-1,5 мм.) відносно ріжучих країв бічних різців і бути на одному рівні з ріжучими горбиками ікол.
Ріжучі краї нижніх різців та ріжучі горбики нижніх ікол мають знаходитись в одній площині (можливі певні відхилення від цього правила в залежності від клінічної ситуації)
Ріжучі краї нижніх різців та ріжучі горбики нижніх ікол мають знаходитись в одній площині (можливі певні відхилення від цього правила в залежності від клінічної ситуації)
  • Перекриття штучних зубів природними (чи навпаки) не повинне перевищувати 1-1,5 мм., щоб унеможливити в майбутньому перекидання протеза. Те саме правило стосується і перекриття штучними зубами штучних зубів.

* * *

Пропонуємо вашій увазі клінічний приклад постановки штучних пластмасових зубів у верхній та ніжній часткові пластинкові протези згідно вищезазначених вимог.

 Постановка верхніх фронтальних зубів

Верхній_фронт2

Зверніть увагу на збереження паралельності ріжучих країв та відношення ріжучих країв та горбика ікла до умовної площини (визначена блакитним кольором)

Постановка нижніх фронтальних зубів

Нижній_фронт2

Орієнтиром для встановлення нижніх різців у даному випадку слугують природні зуби. Зверніть увагу на взаємовідношення ріжучих країв.

Постановка верхніх кутніх зубів

Верхня_права2

Зверніть увагу на однаковий нахил коронок ікла та премолярів у передньо-задньому напрямку та їх розміщення в одній площини.

Постановка нижніх кутніх зубів (ліві)

Нижня_ліва2

Орієнтиром для встановлення нижніх кутніх зубів у даному випадку слугують природні зуби. Зверніть увагу на розміщення жувальних поверхонь в одній площини.

Постановка нижніх кутніх зубів (праві)

Нижня_права2

За браком місця проведене встановлення 3 премолярів. Якщо коронки верхніх кутніх зубів мають нахил у передньо-задньому напрямку, то коронки нижніх зубів розташовуються вертикально.

Перевірка контактів зубів-антагоністів

Правий контакт

Кожен із зубів має по два зуба-антогоніста (окрім останнього верхнього моляра)

Лівий контакт

Попередня стаття

Підбір та постановка штучних зубів

Підбір штучних зубів для передньої та бічних ділянок зубного ряду. Показання до вставлення штучних зубів на приточуванні й штучних яснах. ... Читати далі

Наступна стаття

Моделювання воскового базису протеза

Особливості попереднього моделювання воскових базисів протезів. Особливості кінцевого моделювання. Перевірка конструкції протеза в порожнині рота. Виявлення можливих помилок, причини і ... Читати далі