Відбілювати чи не відбілювати…

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8e%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f_13

Часи міняються, і зуби раптом набули набагато більшого значення, ніж раніше. У міжособових стосунках, при прийомі на роботу, сяючі білизною зуби можуть допомогти відкрити багато дверей. І ми намагаємося за всяку ціну відбілити свої зуби. І навіть виходить! А потім приходять проблеми…

Усі відбілювальні препарати у своєму складі містять агресивні речовини. Проникаючи в тканини зуба, вони руйнують, розпушують емаль і “витягають” природний пігмент зуба, тобто відбілюють зуби, як перекис водню – волосся. Якщо ж зуби відбілювати протягом двох років 5-6 разів – емаль повністю зникне, оголиться дентин і зуб стане незахищеним, тобто дуже сприйнятливим до різних подразників: холоду, тепла, солодкого, кислого, його чутливість багаторазово зросте, і людина почне відчувати справжні муки навіть від холодного повітря.

Навіщо ж відбілюють зуби так часто? Все через те, що раз відбілені зуби темніють набагато швидше, і це відбувається вже через невеликий час після відбілювання. Чай, кава, ягоди, які ми споживаємо, – усе це природні барвники. У пошкоджену відбілюванням структуру емалі їм легше проникати, тому через деякий час після відбілювання зуби можуть стати ще темніше, ніж до цього. Та і сама емаль не відновлюється. Є лише допоміжні препарати, якими можна покрити зуби після відбілювання, щоб зняти чутливість.

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8e%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f_13%d0%b0

На Заході пацієнтів, які наполягають на радикальному відбілюванні зубів, попереджують про наслідки і можуть навіть узяти розписку про те, що пацієнт попереджений і лікар відповідальності не несе.

Але багатьох це не лякає. Будь-хто, абсолютно не обізнаний у цих питаннях, може придбати перший засіб для відбілювання, і відбілити зуби вдома, щоб потім звернутися до стоматолога по допомогу для порятунку зубів, або того, що від них залишилося.

Що ж робити?

Стоматологи в один голос заявляють: “У жодному разі самостійно не відбілюйте зуби сумнівними засобами. Ціна білосніжних зубів може виявитися занадто дорогою”. Отже, якщо ні на що незважаючи, ви вирішили відбілити свої зуби, краще звернутися за консультацією до фахівця. Варто відмітити, що не всі лікарі-стоматологи займаються відбілюванням зубів, багато хто з них висловлює навіть таку парадоксальну думку: якщо у вас виникла така необхідність, краще поміняти всі зуби, які вас не задовольняють, на білосніжні штучні (що і роблять багато зірок), ніж проводити їх відбілювання.

Попередня стаття

Відбілювальні зубні пасти - показання і протипоказання

Які ж компоненти перетворюють звичайну пасту на відбілювальну? Цими речовинами є: відбілювальний агент, наприклад, натрій триполіфосфат або пероксид карбаміду абразив, ... Читати далі

Наступна стаття

Жовті зуби - добре чи погано?

Багато людей страждають від жовтизни зубів і намагаються їх відбілити. Адже прийнято вважати, що білі зуби - здорові зуби. Насправді, ... Читати далі