Здоров’я легенів залежить від здоров’я ясен

%d1%82%d0%b5%d1%80-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%be%d0%bd%d1%82_35

Для підтримки здоров’я дихальної системи дуже важливим є здоров’я ясен. Останні дані свідчать про те, що проблеми з ротовою порожниною збільшують небезпеку респіраторних інфекцій, пневмонії і хронічної обструктивної хвороби легенів.

У дослідженні, проведеному вченими США, брали участь 200 людей у віковій категорії 20-60 років, і які мають мінімум 20 власних зубів. У половини волонтерів був поставлений діагноз хронічна обструктивна хвороба легенів (ХОХЛ), пневмонія чи гострий бронхіт. Учасники з другої половини на подібні захворювання ніколи не хворіли. Кожному з добровольців провели обстеження ротової порожнини на наявність хвороб пародонта. Піддавши аналізу отримані дані, дослідники дійшли висновку, що в пацієнтів з респіраторними захворюваннями частіше спостерігаються хвороби ясен. На думку медиків, наявність патогенів у порожнині рота збільшує небезпеку розвитку хвороб дихальної системи, а також загострює їх протікання. Різні інфекції є результатом попадання патогенних бактерій з верхніх у нижні дихальні шляхи і стають причиною передчасної смерті мільйонів людей в усіх країнах світу.

“Захворювання дихальних шляхів можуть бути дуже серйозними. Підтримуючи ротову порожнину здоровою, ми можемо понизити ризик розвитку таких небезпечних захворювань, як ХОХЛ або пневмонія. Наше дослідження ще раз показало, як здоров’я ясен впливає на роботу інших органів і систем в організмі людини”, – підсумовують учені.

Попередні дослідження підтвердили взаємозв’язок пародонтозу з іншими хронічними захворюваннями, такими як цукровий діабет, ревматоїдний артрит і захворювання серцево-судинної системи.

Попередня стаття

Риб'ячий жир допомагає боротися із захворюваннями ясен

Вживання помірної кількості омега-3 жирних кислот, що зазвичай зустрічаються в таких продуктах, як лосось та інші жирні сорти морської риби ... Читати далі

Наступна стаття

Хронічне прикушування щоки

Усе, що треба про нього знати Тоді як більшість людей  прикушують внутрішню частину щоки в результаті безглуздої випадковості, є ті, ... Читати далі